A dalai láma, mint békeveszély

2010. március 03. 14:28

A diktatúrát nem elégítik ki a kis engedmények. Mindig többet követel. Ma dalai láma, holnap más.

2010. március 03. 14:28
„A dalai láma Washingtonba látogatott. Obama elnök fogadta. Peking "ellenséges magatartásnak" minősítette a találkozót. A két ország közti viszony tartós romlásával, a gazdasági kapcsolatok felülvizsgálásával fenyegetett. Csakúgy, mint tavaly, amikor Angela Merkel találkozott a tibeti vallási vezetővel, vagy egy évvel korábban, amikor Nicolas Sarkozy. És feltehetőn ez játszódik le legközelebb is, ha a világ egyik legmagasabb erkölcsi tekintélye folytatja utazásait népe, a tibetiek vallási autonómiájának elnyerése érdekében.

A pekingi rendezésben bemutatott színdarabhoz lelkesen asszisztál a demokratikus országok jobb és baloldali sajtójának az a része, amely már régen az antiamerikanizmusban találta meg a közös nevezőt. Azt, hogy az amerikai elnök fogadta a dalai lámát, Kínával szembeni provokációnak nevezik. Szerintük Washington ezzel veszélyezteti a világbékét, hiszen a közel-keleti helyzet megoldásánál, az iráni atombombagyártás megakadályozásánál elengedhetetlen Kína együttműködése. Ezen túlmenően - hangzik az érvelés - az Egyesült Államok saját gazdasági érdekei ellen cselekszik. (...)

Nehezen érthető, hogy egy olyan világhatalom, mint Kína, miért tartja szükségesnek ezt a megmosolyogtató, gyerekes színjátékot. Az egyedüli magyarázat az lehet, hogy mint valamennyi diktatúra, mindentől retteg, amiről azt gondolja, hogy veszélyezteti hatalmát. Fél egy idős embertől is, akiről tudja, hogy erkölcsi tekintélyén kívül semmilyen fegyvere nincs. De tisztában van az erkölcsi hatalom jelentette veszéllyel egy olyan ország számára, amely erkölcstelen. Kína az. Gazdasági sikerei ellenére is a világ egyik legszörnyűbb, az emberi jogokat semmibe vevő diktatúrája. Megtanulhattuk, hogy a diktatúrát nem elégítik ki a kis engedmények. Mindig többet követel. Ma dalai láma, holnap más. A demokratikus országok már sokszor ráfizetettek a saját elveiket feladó politikára. Például, a békesség kedvéért átengedték Hitlernek a szudéta vidéket. Ebből lett a második világháború.”

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tenzin
2010. március 04. 10:45
... és mit szól ehhez a jobbik?
Kündü
2010. március 03. 22:56
Kínát fel kell darabolni. Ujgurisztán felszabadításához a 350 milliós - Japánt és Koreát még nem is számítva! - altayi "türkfajú" népeknek egyfajta "spanyol mintájú" légiót kell szervezni. S aztán Tibet jön, India közreműködésével. Aztán Belső-Mongólia, szintén a turanidokkal. Majd Mandzsúria, Japánnal és Koreával együttműködve.
cserenkov
2010. március 03. 20:01
Ezt a Népszava írta? Ez ötös!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!