Elárulta a siker receptjét az Eb-szereplő magyar, aki az AC Milan ellen debütált új csapatában
A Székesfehérvárról indult labdarúgó meg is látogatta a Főnix-nél pallérozódó utódokat.
Folytatódik a brutális hajsza, továbbra is felfoghatatlan mennyiségű pénzeket kínálnak futballisták aláírásáért cserébe!
Fotó: MTI/EPA/EFE/Kiko Huesca
A futball tagadhatatlanul a világ legnépszerűbb sportja, a kiemelt figyelemnek köszönhetően pedig nem csak elismertséget, de gazdasági előnyt is tartogat a legjobb játékosoknak. Szeptember közepére már minden országban lezárult az átigazolási időszak, utoljára éppen a törököknél: magyar szempontból a legemlékezetesebb klubváltás éppen ide kötődik, mint arról beszámoltunk, az utolsó órákban szerződött az egyik sztárcsapathoz Sallai Roland. A válogatott támadó a Freiburgot és a Bundesligát hagyta el a Galatasaray kedvéért, de rajta kívül több értékes magyar játékosnak is sikerült csapatot váltania nyáron.
Nos, itt van tehát az ideje, hogy összegezzük a mögöttünk hagyott heteket – milyen lehetőségeket kínált a nyári transzferablak magyar szempontból.
A külföldön szereplő legjobbjaink közül listánkon a top3-ba bekerült Bolla Bendegúz, aki a Rapid Wienhez írt alá. Hiába volt érvényes a szerződése 2026-ig a Premier League-ben vitézkedő Wolverhampton Wanderers együttesével, az angol klub elengedte a kezét. Előbb a svájci Grasshoppersnek adta kölcsön, majd legutóbb a Servette gárdájában szerepelt. Nyártól a bécsi zöld-fehéreknél bizonyíthat a szakmai stábnak, és nem mellesleg Marco Rossi szövetségi kapitánynak.
Ezt is ajánljuk a témában
A Székesfehérvárról indult labdarúgó meg is látogatta a Főnix-nél pallérozódó utódokat.
A listánk második helyre egy válogatott csatár ért oda: Dél-Koreából tért vissza Európába Ádám Martin, aki Claude Makélele személyében rögtön kapott is egy világsztár edzőt a görög Asztereasz Tripolisz együttesénél. Bízunk benne, hogy magával hozta Ázsiából a góllövőcipőjét is. Nagy szüksége lenne a válogatottnak is rá.
Ezt is ajánljuk a témában
A magyar válogatott támadó remek játékkal debütált új csapatában.
A csúcsra természetesen Sallai Roland állhatott, a nemzeti csapat ékköve régóta tervezgette a csapatváltást, azt érezte, kinőtte a Freiburgot, de sokáig úgy nézett ki, idén nyáron sem jön össze a továbblépés. A szerződése azonban ketyegett, így a németek érdekében is az állt, hogy megegyezzenek egy kérővel. Az utolsó pillanatban sikerült dűlőre jutni az egyik legnépszerűbb török csapattal, így mostantól Isztambulban dolgozhat meg a gólokért. Olyan szupersztárok kiszolgálását bízhatják rá, mint a belga gólgép, Michy Batshuayi, az argentin Mauro Icardi vagy a nigériai Victor Osimhen. A magyar válogatottért egyébként 6 millió eurót perkált le a török gárda.
Ezt is ajánljuk a témában
A Galatasaray hatmillió eurót fizet a magyar válogatott támadóért a Freiburgnak.
Adódik a kérdés, mennyit ér egy labdarúgó aláírása, hol van az ésszerűség határa?
Ebben az átigazolási ablakban látott ugyanis napvilágot az a hír is, amely szerint a 24 éves Vinícius Juniort megkeresték a Szaúdi Állami Befektetési Alap (PIF) képviselői egy visszautasíthatatlannak hitt szaúdi profi ligába (SPL) szóló szerződéssel. Eszerint szezononként mintegy 200 millió euró fix összeg, plusz bónusz ütötte volna a markát. Ízlelgessük: öt év alatt egymilliárd eurót (400 milliárd forintot) kereshetett volna egyetlen szerződés aláírással, azaz hat és félmilliárd forintos havi fizetés, 219 milliós napi juttatás és 2544 forintos másodpercenkénti „elismerés” járt volna cserébe.
A brazil támadó klubjához, a Real Madridhoz irányította a kérőket, a spanyol együttes azonban magabiztos maradt, nem tett egyebet, csupán megerősítette a szinte felfoghatatlant: 1 milliárd euró a csatár kivásárlási ára.
Nos, az üzletből tehát nem lett semmi, a Realnál meg sem hallgatták a páratlan lehetőséget. Az azonban nem kétséges, hogy a Közel-Keleten nem adják fel, nyitott szemmel járnak, és egyre nagyobb összegekért cserébe egyre fiatalabb sztárokat kívánnak az országba csábítani.
Ezt is ajánljuk a témában
Rasszista magatartás esetén a sporteseményeket leállítják vagy felfüggesztik.
Kik lehetnek a potenciális célpontok: vessünk egy pillantást a világ 10 legdrágább labdarúgójára!
1. Jude Bellingham
Az angol Jude Bellingham 2024 augusztusától a világ egyik legértékesebb játékosa. A Real Madridban játszó támadó középpályás 180 millió eurós piaci értéket képvisel.
2. Erling Haaland
A Manchester City norvég játékosa, Erling Haaland követi Bellinghamet a listán (két korábbi dortmundi). A norvég csatár a Premier League-ben ontja a gólokat, értéke 180 millió euró.
3. Vinícius Júnior
A világ 10 legdrágább labdarúgója között a harmadik a brazil Vinícius Júnior. A Real Madridban balszélsőként játszik, jelenlegi piaci értéke 180 millió euró.
4. Kylian Mbappé
A francia Kylian Mbappé továbbra is az egyik legértékesebb futballista. A Paris Saint-Germainből a spanyol fővárosba tette át a székhelyét, gyorsasága és gólérzékenysége rendkívüli. Értéke szintén 180 millió euró.
5. Phil Foden
Phil Foden a Manchester City angol jobbszélsője. Fiatal kora ellenére csapata egyik kulcsjátékosa, az előkészítésben és a befejezésben is remekel. Piaci értéke jelenleg 150 millió euró.
6. Bukayo Saka
Egy másik hihetetlen piaci értékű jobbszélső az Arsenalban játszó Bukayo Saka, aki hihetetlen gyorsaságával a védők réme. Az angol támadó piaci értéke 140 millió euró.
7. Florian Wirtz
A német Florian Wirtz is szerepel a legértékesebb játékosok listáján. A Bayer Leverkusennel német bajnok és kupagyőztes fiatal támadó értéke 130 millió euró.
8. Jamal Musiala
Míg a Leverkusennek Wirtz, a Bayern Münchennek Jamal Musiala a féltve őrzött német középpályása. Folyamatosan javuló teljesítménye miatt 130 millió eurós értéket képvisel.
9. Rodri
Rodri értéke jelenleg megegyezik Wirtz-ével és Musialáéval. A Manchester Cityben szereplő, pótolhatatlannak tartott spanyol védekező középpályás 130 millió eurót ér.
10. Lamine Yamal
Az Eb-győztes támadó közvetlenül honfitársa, Rodri után következik a listán. Az FC Barcelona fiatal spanyol tehetségének értékét 120 millió euróra becsülik.