„Nem az volt a cél, hogy mindenképp aranyérmet nyerjek” – olimpiai bajnokaink nyilatkoztak a Hír Tv-nek (VIDEÓ)
Az aranyérmes Gulyás Michelle, Rasovszky Kristóf és Siklósi Gergely mesélt olimpiai élményeiről.
Az öttusázók szövetségi kapitánya már márciusban eldöntötte, nem hosszabbítja meg az év végén lejáró szerződését.
Nyitókép: MTI/Kovács Anikó
A nyári olimpiai utolsó napján, vasárnap Gulyás Michelle-t ünnepelte az ország. Az Újpest öttusázója aranyérmes lett Párizsban, Guzi Blanka pedig a negyedik helyen végzett a döntőben. A hatalmas siker után bombameglepetés volt, hogy az öttusázók szövetségi kapitánya, a kétszeres olimpiai bajnok Martinek János bejelentette a távozását. A Párizsból való hazatérés után Martinek János az Origónak nyilatkozott a távozásáról, és arról is beszélt, hogy ennek van-e köze ahhoz, hogy eredetileg nem akarta kivinni a játékokra a végül aranyérmes Gulyást.
Az év végén távozó kapitány elárulta, az olimpia előtt voltak vitái a Magyar Öttusa Szövetség vezetőivel, hogy mi legyen a csapat összeállítása, de a lányok sikere igazolta, hogy jó döntés született. A döntést viszont nem ő hozta meg, hanem az elnökség, amely megvétózta a kapitány döntését. Sokatmondó volt, hogy Gulyás Michelle a döntőben, centikre a céltól és az olimpia bajnoki címtől Balogh Gábornak, a szövetség elnökének intett ki a lelátóra, nem pedig az edzőjének.
„Tökéletesen sikerült elérni azt a célkitűzést, amit előterjesztettünk. Bár egy pici hiányérzet van bennem, mert a fiúkban is ott volt a lehetőség, de ők nem tudták megcsinálni. A lányok mindketten szenzációsak voltak”
– kezdte Martinek János a lapnak, majd azzal folytatta, hogy ő nem lemondott Párizsban, hiszen már márciusban az egész nemzeti csapattal tudatta, hogy csak az olimpiáig marad. Pontosabban az év végéig, ameddig a szerződése szól. A hátralévő fél évben az utódja megtalálása lesz a feladata.
Ezt is ajánljuk a témában
Az aranyérmes Gulyás Michelle, Rasovszky Kristóf és Siklósi Gergely mesélt olimpiai élményeiről.
„Decemberig érvényes a szerződésem és nem akartam meghosszabbítani, mert szeretnék a családdal foglalkozni, többet itthon lenni. Nem is pályáztam újra. A döntés már nagyon régóta megvolt, már a válogatási rendszer megkezdése előtt tudható volt, hogy én így vágok neki ennek az évnek” – folytatta Martinek, aki az 1988-as szöuli olimpián nyert aranyérmet egyéniben és csapatban is.
A kapitány bejelentése kapcsán sokakban felvetődött, hogy azért távozik, mert az olimpia előtt ő volt az, aki nem favorizálta Gulyás Michelle-t, aki végül aranyérmes lett. Köztudott, A szakember Guzi és Erdős Rita indulását támogatta, a Balogh Gábor vezette elnökség viszont úgy döntött, hogy Gulyás Michelle és Guzi Blanka indulhat az olimpián.
„Aki ezt gondolja, az nagyon nagy barom. Ennek semmi köze a Michelle-ügyhöz, Michelle-lel nagyon jó kapcsolatot ápolok.
Akkor is elmondtam, hogy nincs rossz döntés. Nekem volt egy objektív válogatásom, abba belehelyeztem az eredményeket, és ez alapján tettem egy javaslatot. Azért van a szakmai bizottság és az elnökség, hogy ha vannak olyan esetek, mint ez is, amikor úgy érzik, hogy át kell gondolni a dolgokat vagy felül kell bírálni, akkor azt megtegyék. Ha ezt megteszik, akkor a szakmáé a felelősség. Ők ezt felvállalták és jó döntés született, hiszen egy aranyérmet nem kell megmagyarázni” – tette hozzá Martinek János, az öttusázók szövetségi kapitánya.
Gulyás Michelle Vörös Zsuzsanna 2004-es athéni győzelme után nyert ismét Magyarországnak aranyat öttusában, egyben a sportág tizedik olimpiai diadalát aratta.
Ezt is ajánljuk a témában
Gulyás Michelle a külvilágtól „elszigetelve” ünnepelte győzelmét.
Ezt is ajánljuk a témában
Martinek János döntött, a siker ellenére nem újítja meg az év végén lejáró szerződését a Magyar Öttusaszövetséggel.
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.
Az asztaliteniszező a párizsi magyar küldöttség ötödik érmét szerezte, két arany és egy ezüst után a második bronzot.