nehéz ezt összeegyeztetni azzal az elképzeléssel, hogy egy esetleges békekötés vagy fegyverszünet esetén a Kreml legfontosabb dolga az lesz, hogy felkészítse kimerült hadseregét és gazdaságát egy szinte azonnali háborúra a NATO keleti szárnya ellen. Az uralkodó narratíva mégis ez. Valójában a kényszeres európai nézetet nem sok minden (még az amerikai hírszerzés sem) támasztja alá. Bár nem sokat jelent, maguk az oroszok is cáfolnak: a Kreml szerint a NATO a „féktelen militarizáció” útjára lépett, Oroszország démonizálása pedig jó indokot szolgáltat arra, hogy igazolja a tagállamok védelmi kiadásainak brutális növelését. Peszkov szóvivő arra mutatott rá: elpocsékolt idő volt arról biztosítani a NATO-t, hogy Moszkvának nincsenek háborús szándékai vele kapcsolatban,
a szövetség ugyanis már régen nem a béke őrzője, hanem egy nyíltan konfliktusra készülő, háborús lázban égő szervezetté vált.
A cikk folytatása a makronom.eu oldalon olvasható.