Nem érdekli a szervezőket a hőség – drasztikus lépést jelentett be a FIFA a világbajnokság idejére

2026. június 04. 11:36

Biztonsági okokból kitiltották a műanyag palackokat a stadionokból a vb alatt. Egyelőre kérdés, hogy a szurkolók a nagy hőségben hogyan jutnak majd vízhez a lelátón.

2026. június 04. 11:36
null

A hőség ellenére a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) kitiltotta a műanyag palackokat a jövő csütörtökön rajtoló világbajnokság stadionjaiból – hívta fel a figyelmet a Magyar Távirati Iroda.

A tavaly nyári klubvilágbajnokság alatt is őriási volt a hőség az Egyesült Államokban
A tavaly nyári klubvilágbajnokság alatt is őriási volt a hőség az Egyesült Államokban (Fotó: Timothy Clary/AFP)

A FIFA tájékoztatása szerint a szurkolók biztonsági okokból nem vihetik be magukkal az újrahasznosítható italtárolókat az arénákba. Ugyanez vonatkozik az üvegpalackokra, poharakra, kulacsokra és egyéb tartályokra, mivel a világszervezet attól tart, hogy az eldobált tárgyak sérüléseket okozhatnak a nézőknek vagy a játékosoknak.

Korábbi elképzelés szerint az üres, átlátszó műanyag palackokat még engedélyezték volna a lelátókon.

Nagy hőség várható

Egyelőre nem tudni, hogy a közönség miként juthat vízhez a meccsek közben a tribünökön, ami már csak azért is lényeges lenne, mert bizonyos helyszíneken komoly hőségre lehet számítani.

A 48 csapatos vb-nek az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó ad otthont.

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Charly Triballeau/AFP, archív

 

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
néhai Ch.Pilot
2026. június 08. 17:49
Nem azt én problémám. :-D
Válasz erre
0
0
cutcopy
2026. június 05. 08:45 Szerkesztve
"üres, átlátszó műanyag palackokat még engedélyezték volna a lelátókon" Nagy hőségben életmentő lehet egy üres palack..
Válasz erre
0
0
Kormánypárti2
2026. június 04. 18:15
Ez a trükk egyes fesztiválokon már rég gazdagítja a szerződött benti árusokat. 😉 Biztonsági okok, persze...
Válasz erre
1
0
vakiki
2026. június 04. 17:15
Engedélyezték volna az üres, átlátszó palackok bevitelét. Oszt hol tettek volna bele vizet? A mosdókban? Ott álltak volna sorba vízért, a meccs alatt, míg véget nem ért? Hát....
Válasz erre
0
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!