Kövekkel, botokkal és fejszékkel támadtak a mentősökre egy erdélyi faluban

2026. augusztus 09. 15:08

A mentőorvos szerint csak azért úszták meg a lincselést, mert a sofőrnek sikerült megfordítania a járművet és a másik irányba elmenekülni.

2026. augusztus 09. 15:08
null

Kövekkel, botokkal és fejszékkel támadtak az erdélyi Récekeresztúron (Recea-Cristur) feldühödött falusiak egy mentőautóra az úgynevezett ”fekete mentőről„ szóló rémhírek hatására, súlyos szemsérülést okozva a jármű vezetőjének – közölte a bukaresti egészségügyi minisztérium vasárnap. A Kolozs megyei mentőszolgálat járműve szombat este egy beteget vett fel a Dés városától 40 kilométerre lévő faluban, de a település központjában két személyautóval eltorlaszolták az útját, megállásra kényszerítették, és többen rátámadtak. 

A mentőorvos szerint csak azért úszták meg a lincselést, mert a sofőrnek sikerült megfordítania a járművet és a másik irányba elmenekülni. 

Miután megérkeztek a dési kórházba, a jármű vezetője maga is műtőbe került, mivel az összetört szélvédő egy szilánkja felsértette a szaruhártyáját. A mentősök beszámolója szerint a falusiak eleve gyanakodva fogadták őket, és telefonnal filmezték az autót, amikor Récekeresztúrra érkezve betegük címe felől próbáltak érdeklődni. A rendőrség szerint a támadás azokkal a TikTokon terjesztett alaptalan rémhírekkel áll összefügésben, amelyek szerint szervkereskedők mentőautókkal járják Románia településeit, hogy gyerekeket raboljanak el. 

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Gyere hozzánk podcastet készíteni!

Gyere hozzánk podcastet készíteni!
Tovább a cikkhezchevron

A hatóságok felhívták a lakosság figyelmét arra, hogy csak ellenőrzött, hivatalos forrásokból tájékozódjanak, és ne osszanak meg a közösségi médiában terjedő rémhíreket.

A bukaresti belügyminisztérium vasárnap újabb cáfolatot tett közzé Facebook-oldalán, a bejegyzést három, „fekete mentővel” riogató, rémhírterjesztő TikTok-bejegyzés képernyőmentésével illusztrálva. A tárca szerint a pánikkeltésre használt „figyelmeztető” fotókat manipulálták vagy mesterséges intelligenciával hozták létre. „Romániában valójában soha nem jegyeztek fel olyan esetet, amelynél emberrablásra mentőautót használtak volna. Ezekben a járművekben olyan emberek dolgoznak, akik emberéleteket mentenek. 

A félretájékoztatás nemcsak pánikot kelt, hanem veszélybe sodorhatja azokat, akik segíteni jönnek. Ne terjessz rémhíreket, ellenőrizd, mielőtt elhiszed!”

 – olvasható a román belügyminisztérium felhívásában.

A nyitókép illusztráció. Fotó: Daniel MIHAILESCU / AFP

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
rugbista
2026. augusztus 10. 12:31
Ostoba cigányok, mindentől be vannak szarva, amit nem értenek, tehát a legtöbb dologtól beszarnak. Ezek az erdélyiek legalább egy logikusnak tűnő fosást rendeztek a mentőautóval, mert mifelénk fekete ablakos, rendszám nélküli BMW-ktől fostak. Az alig feltűnő.
Válasz erre
1
0
massivement7
2026. augusztus 10. 11:05
2100-ra Magyarország többségét is az ilyen rostáslincselők adják majd.
Válasz erre
0
0
kbs-real
2026. augusztus 10. 09:02
"felhívták a lakosság figyelmét arra, hogy csak ellenőrzött, hivatalos forrásokból tájékozódjanak, és ne osszanak meg a közösségi médiában terjedő rémhíreket." Haha.
Válasz erre
3
0
janicsar-2
2026. augusztus 10. 08:15
Az egyszerű emberek könnyen manipulálhatók mert lusták gondolkodni. Nálunk is 17%-ot esett a tsz és máris tobzódnak a face-n az önkéntes marhák. Pont így mosva az agyukat a hasonló embereknek.
Válasz erre
3
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!