Csatlakozott az államfő távozását szorgalmazók köréhez Vona Gábor, a Második Reformkor (2RK) elnöke, aki a Sándor-palota előtt tartott demonstrációt szerdán. A meglehetősen gyér érdeklődés mellett megrendezett tüntetésen a Jobbik egykori vezetője az Indexnek arról beszélt, kit javasolna köztársasági elnöknek, ha Sulyok Tamás lemondana, vagy elmozdítanák pozíciójából. A pártelnök öt személyt is megnevezett:
- Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke,
- Ángyán József, aki a második Orbán-kormány Vidékfejlesztési Minisztériumában volt államtitkár, majd önként távozott,
- Kassai Lajos íjkészítő, lovasíjász,
- Tölgyessy Péter, rendszerváltó politikus, az SZDSZ volt képviselője,
- valamint Lányi András író, filozófus.
Vona Gábor úgy látja, hogy