Pihenhet autóban vagy épp a buszon is
Az olcsójánosoknak persze több opciója van. A legegyszerűbb, hogy a saját autójukban pihennek hazaút előtt, vagy akár a meccs után azonnal indulnak is vissza. Számolni kell azzal persze, hogy Köln 12, Frankfurt 10, Stuttgart 9, de még München is 7 órányira van Budapesttől. Továbbá ha az utolsó 1-2 órában érkezünk, akkor bizonyosan nagy dugókkal is számolni kell, azaz legalább 2-3, de inkább több órát hagyjunk az odavergődésre a dugókon át, a leparkolásra, a hosszas biztonsági beléptetésre, a jegyünkön lévő szektor megtalálására.
Mehetünk busszal is!
A saját autóban pihenős az alap, a fapados verziónak van pár „továbbfejlesztett” válfaja. Mind a közösségi oldalakon, mind a neten számos kis- vagy nagybuszos szolgáltató kínál elérhető árú buszjegyeket úgy, hogy a buszok kényelmesek, sokszor mosdóval is felszereltek és akár oda-, akár visszafelé végig is alhatjuk az utat. A profibb irodák ételt-italt is adnak, és sok helyütt még pár nappal a meccsek előtt is lehet foglalni, mivel van néhány félretett jegyük.
Ez utóbbi esetben azonban már fejenklént 200 ezer forint körül lesz az utazás és a belépő együtt,
de legalább semmiért sem kell aggódni, mindent elintéznek helyettünk.
Opció a repülő?
Igen, amennyiben jó előre foglalt valaki, vagy nem az adott meccsel érintett város repterére érkezik. Az Eb kezdése előtti napokban már a nem a legforgalmasabbak közé tartozó budapesti relációkban is közel 200 ezer forint a legjobb árú jegy is például Kölnbe a svájci–magyar találkozó napjára. Egy átlagautó üzemanyagköltsége 100 ezer forint körül van, azaz mindenképpen olcsóbb, bár macerásabb, mint a repülő. Igaz, az országon belül használhatók a helyi és regionális vonatok, például a Deutsche Bahn Deutschland-Ticketje, amely havi 49 euróért korlátlan utazást biztosít. Ez akkor lehet jó, ha a meccstől nem túl távoli reptérről bumlizunk a helyszínre.