Orbán Viktor elárulta, mitől fél igazán (VIDEÓ)
Egy, a mindennapi életünket egyre inkább meghatározó jelenségről mondta el a véleményét a miniszterelnök.
A ChatGPT legyalulta a piacot, a felhasználók 60 százaléka favorizálja. Ez 14,6 milliárd látogatást jelentett tavaly.
A mesterséges intelligencia 2023-as robbanásával olyan folyamat vette kezdetét, amelynek a hatásait lehetetlen előre megjósolni. A nyelvi modellek és a képgenerátorok új korszakot nyitottak, a változást hozó eszközökre pedig befektetők, fejlesztők és természetesen felhasználók hada vetette rá magát.
A Visual Capitalist a tavalyi adatok alapján egyetlen ábrán mutatja be és rangsorolja a mesterségesintelligencia-alapú eszközök sikerességét, valamint a legnagyobb szegmensű felhasználási területeit.
A netes látogatások alapján 2023 csúcsfavoritja az OpenAI terméke, a ChatGPT volt. 2022 szeptembere és 2023 augusztusa között a látogatások több mint 60 százalékáért volt felelős, ami 14,6 milliárd elindított folyamatot jelent a webhelyen.
A ChatGPT-t egy másik, „karakterlétrehozási” csavarral megbolondított chatbot, a CharacterAI követi, ám bármennyire jól csillog az ezüstérem, 3,8 milliárd látogatásával messze elmarad az éllovas mögött. A teljesítmény egyelőre az összesített felkeresések 15,8 százalékára volt elég, de még ez is köröket ver a harmadik helyezett mesterségesintelligencia-alapú íráseszközre, a Quillbotra, amely 1,1 milliárd látogatást vonzott az oldalára, 4,7 százalékos összesített eredményt szállítva fejlesztőinek.
A három dobogós helyezett előnyét jól jelzi, hogy együttesen a 2023-ban mesterségesintelligencia-termékekkel foglalkozó webhelyek látogatásainak több mint a 80 százalékát vitték el.
Meglepő módon a képalkotó Midjourney csak a negyedik helyre futott be 2,1 százalékos szeletkihasítással és 500 milliós felhasználási mutatóval, míg a gépi tanulást segítő „MI-olvasztótégely”, a Hugging Face lett az ötödik 316,6 millió elindított kéréssel.
***
Fotó: Shutterstock
További cikkeinket, elemzéseinket megtalálják a makronom.hu oldalon.