Olyan lázadás volt Amerikában, ami mindenki életét meg fogja változtatni
Így vagy úgy, de sikerült újra olyan helyzetbe hozni magunkat, hogy alkalmazkodnunk kell. Varga Mátyás Zsolt írása.
A TrendFM-en hallható Fintech Világa legújabb adásában Suppan Márton, a Peak alapítója és Érczfalvi András műsorvezető nem marad le. A mesterséges intelligencia lehetőségeinek bemutatására a műsorszerkesztésbe vonták be az ChatGPT-t. Kiderült, hogy még az ennyire emberközpontú műfajokban is, mint a rádiózás, nagy segítséget jelentenek a nyelvi modellek.
A mesterséges intelligencia felhasználói alkalmazása a várakozások szerint úgy alakítja át a mindennapi életünket, mint korábban az alapvető szoftverek. A Word vagy az Excel nélkül például már elképzelhetetlen a munka. Jelentősen lemaradhat az, aki még felhasználói szinten sem használ MI nyelvi modelleket. A Fintech.hu szerkesztősége aktívan teszteli és használja a mesterséges intelligenciát az újságírásban. Ezúttal a Peak alapítója és a Fintech.hu lapigazgatója, Suppan Márton a Fintech Világa műsorába is „meghívta” a ChatGPT-4-et.
Az AI és a ChatGPT használata rengeteg időt és erőforrást takaríthat meg a szerkesztési folyamatok automatizálásával. A műsorvezetők könnyen gyűjthetnek ötleteket, témákat kutathatnak és háttérinformációkat szerezhetnek a ChatGPT segítségével. Az AI ráadásul képes szövegértelmezésre és összefoglalásra is, így a szükséges információkat feldolgozott formában kapják kézhez a készítők.
Így történt ez a Fintech Világa legutóbbi adásában is, ahol a műsor szakértője a következő promptot adta meg a ChatGPT-nek: Mesélj három tanulságos történetet Fintech cégekről, amiről érdemes beszélgetni egy podcastban.
A ChatGPT a kérésre három olyan történetet hozott, amelyek együtt is történetívet rajzolnak ki. Minden sztori a fintech fejlődésének egy-egy érdekes időszakából származik, a kezdetektől napjainkig. Ráadásul egy olyan történet is van köztük, amelyet keresve se találhattunk volna meg a GPT nélkül. A ChatGPT válaszát szerkesztés nélkül közöljük, hogy bemutassuk, szinte megkülönböztethetetlen egy ember által írt szövegtől.
Az Lehman Brothers-féle eSpeed platform, az egyik legkorábbi fintech megoldás még a szakértő számára is ismeretlen volt. Ez jól mutatja, hogy hogyan forradalmasítja a Google keresést és az anyaggyűjtést a mesterséges intelligencia. Az AI olyan információt is szállíthat, amire nem jutna eszünkbe rákeresni. Ezzel egy lépéssel mögé megy a hagyományos keresésnek és desktop adatgyűjtésnek.
A Fintech Világa legutóbbi adásából az érdekes fintech sztorik mellett az is kiderül, hogy hogyan kutatja és alkalmazza a Peak, egy fintech technológiai cég a mesterséges intelligencia felhasználási lehetőségeit a digitális pénzügyekben, az újságírásban vagy akár a fejlesztés területein.