Ron Paul szerint, azt már ritkán kérdezik meg, hogy mi benne az üzlet azoknak az amerikaiaknak, akik szenvednek, hogy fizessenek ezért az intervenciós külpolitikánkért. Fel is teszi a kérdést, hogy valóban azt hiszik, egy dolgozó amerikai Ohioban vagy Pennsylvaniában jobban jár, vagy nagyobb biztonságban van, mert állítólag megvédjük Ukrajna határait? A legtöbb amerikai azon tűnődne el, hogy miért nem törődnek inkább azzal, hogy megvédjék a saját határaikat.
A jelentések szerint az Egyesült Államokba csak júliusban 200 000 illegális migráns lépett be. Ron Paul úgy véli, gyorsan értesülnek az amerikai kormány által az illegális bevándorlóknak nyújtott ingyen pénzről, és valószínűleg majd szavazókártyát is kapnak.
Múlt pénteken a Pentagon bejelentette, hogy újabb 775 millió dollárt küldenek Ukrajnának. Amint arról az Antiwar.com beszámolt, ez volt a tizennyolcadik fegyvercsomag Ukrajnának hat hónapon belül. Ennek kapcsán Ron Paul számára adódik a kérdés: