Elkészült a hároméves bérmegállapodás: csütörtökön kiderülhet, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum 2027-ig
A Mandiner úgy tudja, meglesz az átlagos 12 százalékos minimálbér-emelés, de a részletekre csak holnap derül fény.
A világjárvány kezdete óta Ausztrália már-már diktatúrára hajazó intézkedésekkel terrorizálja a lakosságot – a közparkokban letartóztatják az embereket, mert nem viselnek maszkot és egészséges embereket kényszerítenek többhetes karanténba.
„Az ausztrál kormány megtiltja az állampolgároknak, hogy hivatalos engedély nélkül elhagyják otthonaikat, kötelezi a maszkviselést még akkor is, ha az emberek a szabadban vannak és távolságot tartanak, beveti a katonaságot, hogy betartassa ezeket a szabályokat, betiltja a tüntetéseket, valamint letartóztatja és bírságot szab ki az ellenszegülőkre” – írta meg korábban a Makronóm.
Az ausztrál kormány azóta sem tétlenkedik, a Daily Mail tudósítása alapján az elmúlt napokban a szabályozások odáig fajultak, hogy
Vagy oltatnak, vagy felmondanak – sok ausztrál állampolgárnak csak ez a két választási lehetősége maradt, ez nagyban megnehezíti a bírságok kifizetését. A Daily Mail jelentése szerint „azok a queenslandi lakosok, akiket a Covid szabályainak megsértéséért bírságoltak meg, azt kockáztatják, hogy a kormány 5,7 millió dollár visszafizetésének behajtása érdekében lefoglalja az otthonukat és befagyasztja a bankszámlájukat.”
Az ausztrál adatok szerint a nagy északkelet-ausztráliai államban több mint 3000 állampolgár nem fizette még be a kiszabott bírságot – a jelenlegi szám ennél jóval magasabb lehet, mivel az utolsó rendelkezésre álló adatok csak szeptember végéig követik nyomon a bírságok alakulását.
A fertőzöttnek nyilvánított queenslandi polgároknak saját költségükön kell szállodai karanténba vonulniuk, melynek végén az állam „benyújtja a számlát”.
„Jogosan várják el a queenslandi lakosok, hogy az »utazók« (karanténba vonulók) fizessék ki a szállodában töltött idejüket és ne az adófizetőket terhelje a számla” – idézi a Queensland Health, egy minisztériumi egészségügyi szervezet szóvívőjét a Brisbane Times.
A Queensland Health magánbehajtót is alkalmaz annak érdekében, hogy a szállodai karantén közel 5,7 millió dolláros összegét behajtsák az embereken.
Borítókép: MTI/EPA-AAP/James Ross