5. Harmonikus, mert nyugdíjas évek alatt is aktív tagja marad közösségének, segítségére, tudására számítanak a fiatal generációk.
6. Harmonikus, mert közpénzügyi szempontból stabil: nem a jövő generációk terhére gyarapszik. Nem eladósodik, hanem lehetőség szerint visszatörleszti a korábbi generációk által felhalmozott adósságot. A pénzügyi stabilitással biztosítja a vállalkozószellem kibontakozásához szükséges biztonságos kereteket.
7. Harmonikus, mert Magyarországot a munkaerőt kiváltani hivatott technológiák robbanásszerű térhódítása idején is önfenntartóvá teszi, az önfenntartáshoz szükséges tudáshoz és technológiához való hozzáférést biztosítja.
Összefoglalóan harmonikus, mert a teremtett és épített környezet, a munka, a tudás, a vállalkozószellem, a felnövekvő generációk, valamint a végigdolgozott élet tiszteletére és elismerésére épül.
Erről szól a gazdaságpolitika jövőjének 10 pillére, vagyis arról, hogy hogyan teremtünk harmonikusan gyarapodó Magyarországot 2030-ra.
1. Ütésállóság és szuverenitás: pénzügyeinket rendben tartjuk;
2. Kiárusítás helyett veszünk: erősítjük és védjük a hazait;
3. A munkát és tudást adó multikat bevonzzuk, a járadékvadászokat megadóztatjuk;
4. Megerősítjük a magyar vállalatokat és a kiemelt ágazatainkat;
5. Munka és tudásalapú társadalmat építünk;
6. Olcsó és tiszta energiával teremtünk energiafüggetlenséget;
7. Tiszta országot építünk: minden illegálisan lerakott hulladéktól megtisztítjuk az országot, és amit csak lehet újrahasznosítunk;
8. Az innováció- és tudástermelő rendszereinket a legjobb nemzetközi példák alapján újítjuk meg és működtetjük;
9. Átvezetjük a magyarokat a digitális jólét korába;
10. Mindenki elérheti a célját a gyors, biztonságos, a magyarokat összekötő közlekedési rendszerben.
A sorozatban megjelenő írásainkban egyenként kifejtjük a fenti tíz pontot.