Döbbenetes javaslattal állt elő a Bloomberg: újabb módszerrel vennének el támogatásokat Magyarországtól
A hírügynökség ötlete komoly változásokat idézhetne elő.
Közel 40 százalékkal kevesebb új lakásépítési projektet indítottak el a fővárosban a második negyedévben az egy évvel korábbihoz képest, amely a vírus okozta befektetői elbizonytalanodást jelzi annak ellenére is, hogy az adatok még nem mutatnak drámai változást az új építésű lakások darabszámában, közölte az Otthon Centrum.
Közleményük szerint a vállalkozói lakásépítés legerősebb piaca a fővárosi, a megyei jogú városokban épülő összes projektnél majdnem másfélszer több beruházás indult el Budapesten. A lakásszám pedig több mint háromszorosa a vidékinek.
Az online hirdetett új építésű lakásprojektekről szóló júniusi felmérésük alapján Budapesten 463 beruházás van folyamatban, a beruházók 6130 lakást kínáltak megvételre – tette hozzá az ingatlanközvetítő hálózat.
A megvásárolható új építésű lakások száma az egy évvel ezelőttihez képest kismértékben változott, mindössze egy százalékos csökkenés volt tapasztalható – összegezte a tanulmány legfontosabb adatait Soóki-Tóth Gábor elemzési vezető, aki szerint ennél valamivel nagyobb mértékben, 1,7 százalékkal csökkent a megvalósítás különböző fázisaiban lévő projektek száma. Az épülő és tervezett lakások esetében 181 darabbal kevesebb van jelenleg a piacon, amely fél százalékos csökkenést jelent.
Kitértek arra is, hogy
amely éves viszonylatban 7 százalékos növekedést jelent. Az előző negyedévhez képest 1,4 százalákos az emelkedés.
A kiemelten kedvelt fővárosi kerületekben - I., II., V. és a XII. – a négyzetméterárak 1,5 millió felett vannak, a külső pesti kerületek árfekvését 700-850 ezer közé pozicionálta a piac, a legolcsóbban a XXIII. kerületben kínálnak egy négyzetmétert, 510 ezer forintért.
A 2000-ben alapított Otthon Centrum 194 irodájával és teljes országos lefedettségével jelenleg Magyarország vezető ingatlanközvetítő hálózata az irodaszám és az ingatlankínálat nagysága tekintetében is.
(MTI)