Eretnek az, aki hisz Hugh Grant hazugságainak
Vallásról, hitről és választásról veszélyes a nagyközönségnek nyilatkozni vagy akár szónokolni, mert könnyű belefutni abba a hibába, hogy alaptalanul valótlanságokat állítunk.
Joe Dante filmje, a Vérbeli hajsza különleges darabnak számít, hiszen nincs folytatása, de a története is annyira egyedi, hogy csak egy hatvanas évekbeli film, A fantasztikus utazás juthat róla eszünkbe.
„A kisember itt Jack Putter, a jelentéktelen Kasszás Jack, aki egy áruházban végzi egyhangú munkáját. Az ő tökéletes ellentéte a nőfaló, kalandvágyó Tuck Pendleton hadnagy, aki egy titkos miniatürizáló projectben vesz részt: a terv szerint az egyszemélyes, Tuck által vezetett tengeralattjáró-féleséget lekicsinyítik, felszívják egy fecskendőbe, majd egy nyúl véráramába injekciózzák. De a miniatürizálás vége előtt gonosz tudósok megbízásából banditák törnek be a laborba, ellopják a chipet, és üldözőbe veszik az injekcióval menekülő egyik tudóst. Az események szerencsétlen összjátékaként azután a zsugorított jármű Jack Putter testébe kerül.
A film egyik alapkonfliktusát és humorforrását az adja, ahogy Tuck megpróbál kapcsolatba lépni a kissé paranoiás Jackkel, aki azt hiszi, hogy megőrült, mert egy férfi hangját kezdi hallani. Amikor végre interakcióba kerülnek egymással, kibontakozik egy nagyon érdekes sztorivonal: Jack segít a testében lévő Tucknak, hogy a kis járművével még az oxigénellátásának közeli leállása előtt kikerüljön belőle, míg a hadnagy némi virtusra tanítja a hétköznapi nímandot, hogy az túlélje a nyomában loholó rosszfiúkat.”