Az MI rajongói repülő autókkal benépesített, a rákot legyőző valóban szép új világot képzelnek el. Mások viszont az embert rabszolgaságba igázó ördögi robotokkal riogatnak. Eric Horvitz, az Arizona Állami Egyetem veterán MI-kutatója és a Végítélet Órája (Doomsday Clock) guru, Lawrence Krauss mintegy 40 szakembert – tudósokat, cyberbiztonságiakat, törvényhozókat – hívott össze, hogy vitassák meg a lehető legrosszabbat, és hogyan akadályozzuk meg azt.
Horvitz optimista, mások kevésbé. A résztvevőknek „legrosszabb eset” forgatókönyveket kellett felvázolniuk a következő 5-25 évre, de a realistának kellett maradniuk, csak létező és lehetséges technológiákból indulhattak ki.
Sokan osztották Arthur C. Clarke és Philip K. Dick disztópikus jövőképét. A tőzsde összeomlásától, választások meghackeléséig, automatizált cybertámadásokig és világháború kirobbanásáig különféle szcenáriókkal álltak elő. A legfenyegetőbbeket felvázolók vezették a támadást és a megelőzési stratégiákat megvitató panelbeszélgetést.
A szervezők bizakodnak, hogy felhívják a közfigyelmet, és különféle területek képviselői közötti építő vitákat indítanak el a megelőzésről.