Ez a burger lett az év balatoni strandétele

2016. augusztus 10. 15:24

Az év balatoni strandétele díjat idén a kecskesajtos-bazsalikomos Big Mekk nyerte. A díjjal azt szeretnék, ha minél több helyen frissen, helyi alapanyagokból készített kreatív ételek jelenjenek meg a balatoni vendéglátásban a mirelit tömegáru helyett.

2016. augusztus 10. 15:24

A győztes étel a badacsonyi Kishableány és a balatonboglári Paletta strandbisztrók kínálatában szerepel, Bezerics Dániel specialitása, egy különleges, harmonikus, viszonylag könnyen elkészíthető univerzális strandétel, fejtette ki Kardos Gábor, a Balatoni Kör szóvivője. A verseny előválogatását idén is a We Love Balaton portál végezte, a győztesről szakmai zsűri határozott. Kiosztották az Év Felfedezettje különdíjat is, amit a vonyarci Spot nevű strandbüfé nyert meg. Kardos Gábor beszámolója szerint az idén nyílt hely a Balaton egyik legjobb strandbüféjévé válhat a jövőben lángosburgerük, a hozzá készített coleslaw (amerikai káposztasaláta) és az egyedi mártogatós szószaik révén.

Az üdülőrégió ismert borászaiból és vendéglátósaiból álló Balatoni Kör célja az Év Strandétele díjjal a vendéglátós szakemberek jobb elismerése. Ezt szolgálja a társaság tavaly meghirdetett Beach Food programja is, amely együttműködéssel és versenyeztetéssel kívánja elérni, hogy minél több helyen frissen, helyi alapanyagokból készített kreatív ételek jelenjenek meg a balatoni vendéglátásban a mirelit tömegáru helyett.

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gwrf
2016. augusztus 11. 17:11
most már minden szendvicset burgernek kell nevezni?
felcsúti
2016. augusztus 10. 23:25
És most jön az összeesküvés gyakorlat, a lá Welsz, alcsúti juhász, Quaestor vezető ügyész érdekes eéműlása Ezután Raymond frontális támadást indított a gyógyszergyártók (és a velük szoros együttműködésben dolgozó egészségbiztosítók) ellen, számos befolyásos (és gazdag) ellenséget szerezve magának és találmányának. Több büntetőeljárást indítottak ellene kuruzslás és csalás vádjával, három munkatársa titokzatos balesetek áldozata lett, két laborja leégett, a harmadikba betörtek és minden mozdíthatót elvittek (többek között a tudományos dokumentációt), teljesen lehetetlenné téve a további kutatásokat. Rife doktor végül 1971-ben halt meg, a hivatalos verzió szerint válium-túladagolásban. Hát persze!
felcsúti
2016. augusztus 10. 21:47
Egy Barry Lynes nevű újságíró 1987-ben írt egy dokumentumkönyvet Rife-ról és a terápiájáról; a kiadvány címe mindent elárul: The Cancer Cure That Worked (A rák-kúra, amely működött). Lynest megfenyegették és megzsarolták, ezért a későbbi kiadásokban már elhatárolta magát a Rife-féle terápiás készüléktől, de a könyvben felsorakoztatott egyéb bizonyítékok és tények azért maradtak. Még egy nevet meg kell említenünk: Morris Fishbeinről van szó, aki 27 éven keresztül (1923-tól 1950-ig) az American Medical Association (Amerikai Orvosi Társaság) elnökeként működött és ő adta ki ennek a szervezetnek a szakmai lapját is, amely (a benne elhelyezett gyógyszer-reklámoknak köszönhetően) évtizedeken keresztül a legnyereségesebb (!) folyóirat volt az USA-ban. Nos, Fishbein 1934-ben felajánlotta Rife-nak, hogy megveszi tőle a titokzatos gyógyító szerkezet valamennyi jogát; annyit fizet érte, amennyit a feltaláló kér, s az egyetlen feltétele, hogy ezt követően Rife nem foglalkozhat rákkutatással. Rife nem egyezett bele, s ezután következtek be a fent már említett események…
felcsúti
2016. augusztus 10. 21:47
Rife úgy járt, mint a legnagyobb tudós, Nicola Tesla Komoly anyigi érdeksérelmet okoztak a találmányaik, Tesla laborjai is "véletlenül" leégtek!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!