Na, akkor mégsem fideszes jelölt a Vitézy
Karácsony Gergely és a 99 Mozgalom sose állna össze a Rogánnal.
Eddigi ismerteinkkel ellentétben valószínűleg nem III. Béla, hanem talán Könyves Kálmán és felesége földi maradványai vannak a Mátyás-templom egyik kápolnájában megcsodálható királysírban – írja a 24.hu
A III. Bélának tulajdonított síremlékben, amelyet a Mátyás-templomban láthatunk, sokkal inkább Könyves Kálmánra utaló tárgyak találhatóak – írja a 24.hu.
Árpád-házi királyaink általában a maguk által alapított templomban temetkeztek, elsőként Szent István a székesfehérvári bazilikába. Rajta kívül hat király választotta Fehérvárt végső nyughelyéül. Három évszázad magyar királyaiból pedig mára mindössze egy Szent Istvánnak tulajdonított szarkofág maradt, Salamon király sírköve, csontok Tihanyban, amelyek vélhetően I. Andrástól származnak, valamint III. Béla és felesége, Chatillon Anna földi maradványai.
A fehérvári királyok maradványait az 1848-as szabadságharc után tárták fel. Itt, a templom padlója alatt rejtőzött két süttői vörösmárványból készült, érintetlen koporsó, bennük egy férfi és egy nő csontváza uralkodói jelképekbe „öltöztetve”. Utóbbiak között egy kereszt, egy melldísz és egy gyűrű. Azonnal egyértelmű volt, hogy királyi párra bukkantak, a források és a sír kora alapján III. Béla és Könyves Kálmán jöhetett szóba. A csontok és a sírban talált tárgyak tudományos vizsgálata nem történt meg. Mivel Könyves Kálmánról az maradt fenn, hogy púpos, ronda ember volt, III. Bélára következtettek.
Érdekes a rúdra tűzhető, körmeneteken használt kereszt. Mit keres egy királyi sírban? - vetődik fel a kérdés.
A melldísz zománcdíszítése és a gyűrű, valamint a bele foglalt kő is dél-itáliai művészet jegyeit viseli magán. Kálmán felesége, Buzilla a szicíliai normann gróf leánya volt, míg Béla hitvese a bizánci Antiokhiából származott. Tóth Endre szerint ezekből inkább feltételezhetjük, hogy a III. Bélának ás Chatillon Annának tulajdonított sírokban valójában Könyves Kálmán és Buzilla nyugszik – írja a 24.hu