A Terjesztését megtiltom! – avagy: mitől féltette hatalmát a mindenkori politika? című tárlat nyílt az Országos Széchényi Könyvtárban - adta hírül a NOL. A könyvtár politikai megfontolásból lefoglalt és megsemmisítésre szánt dokumentumokat tett közkinccsé. A kiállítók központi helyre tették például Fenyő László Építés orgonája című 1922-es művét, illetve a Káma Szútrát. Itt, az erotikus témák között jelenik meg a Két Vén Kakas nevű szerző A pesti tyúk című munkája is, illetve Radnótitól Az újmódi pásztorok éneke.
A következő blokkban egy, a fiatalokat utcára hívó, a Kommunista Ifjúmunkások Magyarországi Szövetségének plakátja alatt Rudnyánszky Endre Képeskönyv Horthyországból című kötetével találkozhat a látogató. Komját Aladár Proletár Magyarország marsol című poémája is itt kapott helyett, ebben az 1930-as évek mélyszegényeinek helyzetéről olvashat a lapozó.
1956 irodalmából többek között Méray Tibor és Fónay Jenő munkái tekinthetők meg, de természetesen helyet kapott a szovjetellenes Szolzsenyicin, Koestler, és Orwell is. A 60-as évekből Kundera Tréfáját, valamint Illyés Gyula Szellem és erőszak című könyvét emeli ki a NOL. A beszámoló szerint Paul Grimard Hárman Párizsbanját a berendezők azon az oldalon nyitottak meg, amelyen az alulról számított 8. sorban az oroszok szót orvosokra jobbította az ismeretlen cenzor. A kiállítás a nyolcvanas évek szamizdat irodalmával zárul.