A Sziget nulladik napja egyáltalán nem okozott meglepetéseket, ám tökéletes felvezetést adott a szerdán induló kemény fesztiválhoz. A reggae örömünnep nem volt a legélvezetesebb, viszont alakul a Sziget-érzés.
2010. augusztus 11. 11:03
p
0
0
0
Mentés
A fesztiválok minuszixedik, nulladik napjai általában a sátrak felállításával, gyengébb programokkal, első ivászatokkal telik. Ezt a hagyományt írta felül hétfőn a Kispál-koncert, mely kétségkívül poptörténeti esemény. Kedd viszont a neves (bár szebb napokat is megélt) fellépők ellenére az igazi vihar előtti érzést hozta el.
A Mandiner különítménye csak a Wailers koncert kezdetére érkezett meg a nagyszínpadhoz, akik passzentos reggae-t mutattak fel. A zenészek mindent a terv szerint végeztek, gond egy szál se, viszont az emberben azért ott motoszkált: nekik talán még '81-ben fel kellett volna oszlaniuk. Semmi pluszt, semmi érzést nem adott át a performansz. Az angol UB40 borzalmas lötyögéssel vette át Jamaikától a stafétát. A birminghami multikulti dubformáció a reggae legidegesítőbb fajtáját tárta a kedves közönség elé. Egyszerű, nyújtott dallamok, dúdolgatás, énekelgetés, de a karakter – az hiányzik. A közönség egyébként egészen élvezte a produkciót, az angol fiatalok a nagy bulik előtt szoftolnak kicsit apáik zenéjére.
Az idei fesztiválszezon slágere a két palackba töltött neszmélyi rozé, fröccsként. Ez a Szigeten sincs másképp, sőt: ebben a porban elképzelni sem lehet bölcsebb választást. Az úrias műanyagpalackból szürcsölgetett nedűvel már biztonságosan lehet felfedezni a Sziget idei rejtelmeit. Minden olyan és ugyanott van, mint tavaly: az elrendezést a jelek szerint még a tiszteletre méltó Dr. NOL sem tudta megzavarni. A legígéretesebb koncert előtti-utáni helyszínnek idén a Magyarország falu számít ahol jóféle bor és Lipóti Pékség is van. A Szigeten soha nem szabad megfeledkezni a Soproni sörkertről, ahol meglepő módon Sopronit osztanak. Ráadásul olcsón, bár idén még sajnos nem próbáltuk.
A tahó nyugati turistákról beszélni a Sziget kapcsán 2010-ben már borzalmasan közhelyes, ám megjegyeznénk: a klasszikus ordibáló olasz és toi toi tetejéről szaltót ugráló francia a nulladik napon még nincs jelen. Laza és jókedélyű Sarah-kal, Jamesekkel, Mathieukkel találkoztunk, a belgák a legjobbak: Aki ismeri a Pope of Dope című modern vallon eposzt, az osztatlan sikerre számíthat. Az est végül egy nulladik naphoz méltó szelíd iszogatással végződött. Szolid hippikkel.
Az elmúlt százhúsz évben öt államalakulathoz tartozó Csallóközben már a klub puszta működése is csodának számít, ám a DAC a megmaradás és a nemzeti összetartozás szimbóluma lett. Dunaszerdahelyi beszélgetés Tősér Ádámmal, a kerek születésnap alkalmából a sportklubról készült egész estés dokumentumfilm rendezőjével és Nagy Krisztiánnal, a DAC kommunikációs vezetőjével.
Hogyan lehetséges, hogy a történelem összes kultúrája észak, dél vagy kelet felé orientálódott, és sohasem nyugat felé? Az égtájak kultúrtörténete színesebb és tanulságosabb, mint azt a GPS korában bárki gondolná – állítja Jerry Brotton, a reneszánsz professzora.
Az EB Magyarországi Képviselete azt írta, az uniós bíróság ítéletének tartalmával a magyar sajtóban és közéletben számos félreértés és tévhit terjedt el.
p
1
30
82
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!