Győzelemre áll Orbán Brüsszelben, ráadásul a Bizottságot nem csak Ukrajna sürgeti

Minden eszközzel a kormányfő ellen dolgozik a baloldali elit — és az idő egyre fogy.

Az orosz képviselő szerint Kijev miatt nincs béke.

Amennyiben az amerikai elnök tényleg békét akar, inkább Kijevet kellene fenyegetnie Moszkva helyett – nyilatkozta a TASZSZ hírügynökségnek Leonyid Szluckij, orosz parlamenti képviselő.
Ha Trump valóban előrelépést akar az ukrajnai helyzet rendezésben, akkor inkább a Zelenszkij-rezsimet kéne figyelmeztetnie, nem pedig Oroszországot fenyegetni másodlagos szankciókkal”
– nyilatkozta az Oroszországi Liberális Demokrata Párt (LDPR) vezetője, az orosz parlament nemzetközi bizottságának elnöke.

Emellett felidézte, az orosz fél többször is egyértelművé tette, hogy nyitott a konfliktus befejezésére.
„Moszkva minden javaslata az asztalon van. Most arra várunk, hogy Ukrajna elfogadja az isztambuli tárgyalások harmadik fordulójának időpontját” – hangsúlyozta.
Ahogy korábban beszámoltunk róla, az amerikai államfő megelégelte Putyin üres ígéreteit, ezért bejelentette, hogy 100 százalékos „másodlagos vámokat” vezet be Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nem jön létre békemegállapodás. Emellett azt is elmondta a NATO-főtitkárral folytatott tárgyalása után, hogy a NATO-n keresztül bocsát Ukrajna rendelkezésére fegyvereket, amelyek árát a katonai szövetség megtéríti.
Nyitókép: SEFA KARACAN / ANADOLU / Anadolu via AFP

Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

A drón akár 300 kilogramm terhet képes szállítani.


Két napon belül a második komoly veszteséget könyvelhette el Vlagyimir Putyin.


„Nem ma kezdtük a szakmát, felkészültünk az ilyen esetekre, és nem jött be” – mondta Szijjártó Péter.
