Kezdetét vette a játszma: Sikorski felháborító módszerrel szeretné átállítani Orbánt

Érzelmi húrokat akar megpengetni a lengyel külügyminiszter.

A jelek szerint nem igazán hallgatnak Orbán Viktorra, inkább folytatják a háborús hisztériakeltést.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök egy párizsi találkozón kijelentette, hogy Oroszország túl gyenge egy NATO elleni támadáshoz, és élesen bírálta Ukrajnát – emlékeztetett a Frankfurter Rundschau.
Orbán szerint Oroszország csak az erő nyelvét érti, és Európának is erősödnie kell.
Magyarország többször késleltette az EU szankcióit Oroszországgal szemben, miközben a magyar hadsereg jelentős mértékben függ európai fegyvergyártóktól. Orbán kampányt indított az Ukrajna EU-csatlakozása ellen, amit Volodimir Zelenszkij ukrán elnök történelmi hibának nevezett.
Ezzel szemben más európai vezetők, mint Boris Pistorius német védelmi miniszter, figyelmeztetnek egy esetleges orosz agresszióra a NATO ellen. Bruno Kahl, a német Szövetségi Hírszerző Szolgálat (BND) vezetője pedig egyenesen így fogalmazott: „szinte biztosak vagyunk benne, és hírszerzési bizonyítékokkal is rendelkezünk, hogy Ukrajna csak egy lépés Oroszország nyugat felé vezető útján”.
Ezt is ajánljuk a témában
Érzelmi húrokat akar megpengetni a lengyel külügyminiszter.
A cikket Magyarország megújult médiafigyelője, az OBSERVER szemlézte a mandiner.hu számára.
Nyitókép: NICOLAS TUCAT / AFP
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
A tárca szerint ez idő alatt 205 település felett szerezték meg a teljes ellenőrzést az orosz erők.
Az elnök azt is hangsúlyozta, hogy amennyiben az Egyesült Államok nagy hatótávolságú fegyverekkel látja el Ukrajnát, azokat Moszkva ellen is bevetnék.
Dmitro Kuharcsuk szerint, ha megnyitnák a határokat, „Európa felvonítana”.