Reménykedik a Der Standard: Orbán és Le Pen csak az egység látszatát képesek demonstrálni

Igyekezett megnyugtatni az olvasóit a „független tájékoztatás” során a Der Standard.

Érzelmi húrokat akar megpengetni a lengyel külügyminiszter.
A lengyel kormány, Donald Tusk vezetésével, igyekszik elbagatellizálni a jobboldali Karol Nawrocki elnökké választásának következményeit, miközben közeleg a bizalmi szavazás – írja a Financial Times.
Radoslaw Sikorski külügyminiszter szerint a kormány bizalmat kap, és Nawrocki lehetőséget jelenthet az USA-val és Orbán Viktorral való kapcsolatok erősítésére.
Éppen a jó kapcsolatok miatt Sikorski azt is kifejtette, hogy „nagyon örülne”, ha Nawrocki rá tudná venni Orbánt, hogy oldja fel az ukrán csatlakozással kapcsolatos vétóit.
A brit lap szerint Nawrocki Orbánhoz fűződő kapcsolata miatt aggodalomra ad okot, hogy a PiS továbbra is akadályozhatja Tusk igazságügyi reformjait. Eközben Marine Le Pen francia jobboldali vezető, Orbán Viktor és Matteo Salvini részvételével tartott találkozót, ahol az EU-t kritizálták.
Ezt is ajánljuk a témában
Igyekezett megnyugtatni az olvasóit a „független tájékoztatás” során a Der Standard.
A cikket Magyarország megújult médiafigyelője, az OBSERVER szemlézte a mandiner.hu számára.
Nyitókép: Nicolas TUCAT / AFP
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
„Mi sem Brüsszel, sem pedig Kijev kedvéért sem vagyunk hajlandók lecserélni a meglévő energiaforrásainkat!” – mondta Szijjártó Péter.
Az ukrán elnök szerint Oroszország felfordulást akar a térségben.
A háború tanulságai alapján készül az új orosz szuperfegyver-program, amely a haditechnikai fejlesztések minden területére kiterjed.