Hegyezhetik a fülüket Romániában: világos üzenetet fogalmazott meg Orbán Viktor (VIDEÓ)

„Nem szólunk bele a most folyó román elnökválasztási küzdelembe” – jelentette ki a kormányfő.

Cosmin Popa szerint fokozódik Oroszország hibrid háborúja, és Moszkva „trójai falóként” tekint Romániára.

Cosmin Popa történész az Adevărulnak adott interjújában elemezte Vlagyimir Putyin orosz elnök moszkvai beszédét, amely során a Szovjetunió háborús teljesítményeit emelte ki, elkerülve az ukrajnai háború és a Nyugat bírálatát.
Popa szerint Oroszország hibrid háborúja Románia ellen fokozódik, és Moszkva egy újabb „trójai falóként” tekint Romániára az EU-ban.

Ezt is ajánljuk a témában

„Nem szólunk bele a most folyó román elnökválasztási küzdelembe” – jelentette ki a kormányfő.

A román történész arra is felhívta a figyelmet, hogy Hszi Csin-ping kínai elnök részvétele a moszkvai parádén jelezte Kína folyamatos támogatását Oroszország felé.
A cikket Magyarország megújult médiafigyelője, az OBSERVER szemlézte a mandiner.hu számára.
Nyitókép: Gavriil GRIGOROV / POOL / AFP
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

És nem érti, hogy miért nem vették már el korábban a szavazati jogot Magyarországtól.


Magyar Péter müncheni útja jóval több lehetett egyszerű konferencia-részvételnél.


Az ukrajnai békéről szóló orosz-ukrán tárgyalások amerikai közvetítéssel jövő kedden és szerdán Genfben folytatódhatnak.
