Migráció, háború, genderideológia: bemutatjuk azt a holland EP-képviselőt, aki a héten Magyarországra érkezik, hogy megbüntesse hazánkat

2025. április 14. 17:14

Sokadjára igyekszik lejáratni Magyarországot az Európai Parlament.

2025. április 14. 17:14
null

Ismét a magyar jogállamiságot vesézik ki Brüsszelben. Az Európai Parlamentben 27. alkalommal tartottak vitát a magyar jogállamiság kérdéséről, miközben már a negyedik jelentést készítik, amelynek célja sokak szerint Magyarország lejáratása.

Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, hétfőtől vasárnapig hazánkban tartózkodik egy ötfős EP-képviselőkből álló küldöttség. A delegáció tagjai: Tineke Strik (Zöldek/EFA, Hollandia) – a delegáció vezetője –, Sophie Wilmès (Renew, Belgium), Pernando Barrena Arza (Baloldal, Spanyolország), Krzysztof Śmiszek (S&D, Lengyelország) és Michał Wawrykiewicz (EPP, Lengyelország).

Az uniós hivatalos tájékoztatása szeirnt a képviselők háromnapos budapesti látogatásuk során (április 14., hétfő és 16., szerda között) az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgálnak, többek között az igazságszolgáltatás függetlenségét, a médiaszabadságot, a tudományos szabadságot, az átláthatóságot, a korrupcióellenes intézkedéseket, a civil társadalom helyzetét, valamint az LMBTIQ-személyek jogait. Találkozni fognak a kormány képviselőivel, az Országgyűlés tagjaival, az igazságszolgáltatás, valamint független és helyi hatóságok képviselőivel, továbbá a civil társadalom érintett területeken aktív szereplőivel. A delegáció következtetései hozzájárulnak az Európai Parlament 2018-ban, a 7. cikk szerinti eljárás keretében megkezdett erőfeszítéseihez.

Példát statuálna Magyarországgal

A Mandiner korábban beszámolt róla, hogy tavaly szeptemberben Tineke Strik lépett Judith Sargentini, Rui Tavares, Daniel Freund és Gwendoline Delbos-Corfield nyomdokaiba az Európai Parlament Magyarországért felelős jelentéstevőjeként. Kinevezését követően a 444-nek adott interjúban arról beszélt, hogy példát akar statuálni Magyarországgal, és bízik benne, hogy az Európai Unió új vezetése keményebben lép fel hazánkkal szemben.

A tavalyi magyar EU-elnökség alatt így nyilatkozott: „Az egyetlen hosszú távú válasz ezzel az autokratával szemben az, hogy lefegyverzik, elveszik tőle a szavazati jogát, befagyasztják az uniós finanszírozást, és megszüntetik a Tanács elnökségét.”

Ezt is ajánljuk a témában

A migráció a mindene

Strik igazi, „európai értelemben vett” liberális politikus, akinek a migráció a „szakterülete”. 1993 és 1996 között a Holland Menekültügyi Tanács nevű NGO-nál dolgozott. 2004 és 2011 között a nijmegeni Radboud Egyetem Migrációs Jogi Központjában írta

doktori disszertációját, amelynek címe: Az európai menekültügyi és migrációs politikák kialakulása és nemzeti hatásai.

1997 óta tagja a Zöld Baloldal pártnak. 2007 és 2019 között szenátorként az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének tagja volt, ahol a magyar bevándorlási politika miatt rendszeresen bírálta hazánkat. 2019 óta EP-képviselő, és tovább folytatja migrációpárti tevékenységét.

Rendszeresen egyeztet migrációt támogató NGO-kkal; előfordult, hogy egyetlen napon több mint tíz ilyen szervezettel tárgyalt, köztük a Soros György nevével fémjelzett hálózat tagjaival,

például a Human Rights Watch, a Helsinki EU Office, a Save the Children, a CEPS, a Refugee Legal Support, az Amnesty International és a Transparency International képviselőivel.

A migráció mellett elkötelezett háborúpárti képviselő, és támogatja a genderideológiát. Eddig minden háborúpárti javaslatot megszavazott az Európai Parlamentben. Kifogásolta, hogy a magyar Alaptörvényben szerepel „az anya nő, az apa férfi” megfogalmazás, felszólalt a gyermekvédelmi törvény ellen, és kiállt a Pride-mozgalom mellett.

A lengyel után a magyar kormányt is megbuktatná

Mielőtt a magyar jogállamisági jelentés készítését kapta feladatul, Strik Daniel Freunddal közösen a lengyel konzervatív kormány elleni jelentésen dolgozott. Nem meglepő, hogy szerinte a Tusk-féle lengyel balliberális kormány „a jó oldalon áll”.

Strik nem először jár Magyarországon. 2023-ban

konferenciát szervezett a magyarországi jelentéstevőkkel közösen, amelyen Soros Györgyhöz köthető NGO-k és baloldali politikusok, például a párbeszédes Jávor Benedek is részt vettek. Egyeztetett többek között a Helsinki Bizottsággal is.

Tavaly októberben szintén hazánkban járt, és akkori látogatásáról azt írta, hogy „depresszióssá” tette az Orbán Viktor által szerinte gyakorolt „elnyomás”. Kíváncsian várjuk, milyen hasonlóan negatív véleményt fogalmaz meg hazánkról mostani látogatását követően.

Nyitókép: EP / Brigitte HASE

Ezt is ajánljuk a témában

***

 

Összesen 87 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Dermedve
2025. április 15. 00:45
Kerestem egy balos túlsúlyú kommentet de nincs egy sem. Ezt még ők is szégyellik. Pedig ilyenek vagytok libsik!
Jacques Foche
2025. április 14. 22:33
Ez a Szarhentini 2.0 fejedelmi nő. Ha nem lenne bajusza, a vén Szarosra hasonlítana.
martens
2025. április 14. 21:00
Be se kellene engedni az ország területére! Ott a reptéren várja meg a következő gépet, amivel már mehet is vissza ahonnan jött!
mAgyar-Peter-a-nemzetronto
2025. április 14. 20:31
Vállalhatna szerepet horrorfilmekben is. Kívül-belül passzolna hozzá egy főszerep.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!