Fontos találkozó vár Putyinra: Moszkvában már készülnek
Az orosz és az iráni elnök pénteken stratégiai együttműködési megállapodást ír alá az orosz fővárosban.
Egyre élesebb a verseny a dobogós helyekért.
Idén is kiadta azt a listát a Global Firepower (GFP), melyen a világ országait rangsorolják aszerint, hogy különféle számokban kifejezhető mutatók alapján mennyire rendelkeznek ütőképes haderővel– szúrta ki a Portfolio.
Érdekesség, hogy a listát sok kritika éri amiatt, hogy egyáltalán nem veszi figyelembe azokat a számban nem mérhető tényezőket, melyek akár egy háború végkimenetelét is meghatározhatják. Ide tartozik például a technológiai színvonal, a képzettség vagy a parancsnoki lánc szervezettsége. Ugyanakkor a kritikák ellenére is érdemes lehet megvizsgálni a GFP eredményeit.
A legszembetűnőbb, hogy Kína felzárkózott teljesen Oroszországhoz, miközben az orosz szárazföldi harcjármű-állomány alaposan megcsappant.
Ezt is ajánljuk a témában
Az orosz és az iráni elnök pénteken stratégiai együttműködési megállapodást ír alá az orosz fővárosban.
Az első helyen Amerika áll, utána jön Kína, aki teljesen felzárkózott Oroszországhoz, gyakorlatilag holtversenyben vannak a második helyért 0.0788-as értékeléssel.
Emellett az élvonalban Franciaország átvette Japán 7. helyét, amely így most a 8. helyre csúszott vissza.
A világ 10 legütőképesebb katonai erővel rendelkező országa a GFP szerint a következő:
Hazánk hadereje a GFP értékelése szerint 55. helyen szerepel ütőképesség szempontjából. A régiónkban Csehország és Románia erősebb a lista készítői szerint.
Ugyanakkor az elemzés alapján a Magyar Honvédség a szerb és osztrák haderőknél is ütőképesebb.
Nyitókép:illusztráció, MTI/Kacsúr Tamás