Amerikai szenátor Brüsszelről: Ezért nem lehet megbüntetni Magyarországot
Von der Leyenék szerint csak az helyes morálisan, amiben ők hisznek.
Ohio szenátora lehet az Egyesült Államok történetének harmadik legfiatalabb alelnöke.
Nyitókép: ANGELA WEISS / AFP
Az amerikai elnökválasztás előtt pár nappal a 24.hu is közzétett egy összeállítást J. D. Vance-ről, Donald Trump republikánus alelnökjelöltjéről. A lap felidézte Vance népszerű memoárját, Hillbilly Elegyet, amely magyarul Vidéki ballada az amerikai álomról címen jelent meg.
Ennek a kötetnek az első oldalain Vance úgy fogalmazott saját magáról, három évvel azután, hogy végzett a világ egyik legjobb jogi karán, a Yale-en, 2016-ban az Egyesült Államokban, hogy
csak akkor érthetnek meg engem, ha észben tartják, hogy a szívem mélyén mind a mai napig egy skót-ír tahó vagyok”.
Az akkor 33 éves jogász arra is kitért, hogy akkor még semmi különöset nem ért el. „Nem lett belőlem szenátor, kormányzó, sem visszavonult államtitkár” – fogalmazott. Azonban hat év múltán megváltozott, republikánus szenátor lett, és amennyiben Donald Trumpnak szavaznak bizalmat pár napon belül a tengerentúlon,
40 évesen J. D. Vance lehet az Egyesült Államok történetének harmadik legfiatalabb alelnöke.
A 24.hu felidézte, hogy a Vidéki ballada az amerikai álomról történelmi pillanatban jelent meg, 2016-ban, amikor Trump először megnyerte az amerikai elnökválasztást. A könyvről a sajtó is nagyon jól vélekedett,
Sőt, a német kancellárt, Olaf Scholzot is megérintette a kötet. Egy interjúban azt nyilatkozta, „könnyekig hatódott a könyv elolvasásakor”.
A legtöbben amiatt szerették a Vidéki balladát, mert Vance a saját példáján keresztül bemutatta, hogy gyerekkorának helyszínein – legyen az Ohio vagy Kentucky – élők milyen emberek, és miként váltak Trump szavazóivá.
A könyvből még egy sztárokkal teletűzdelt Netflix-feldolgozás is készült – idézte fel a 24.hu.
J. D. Vance július közepén került igazán a reflektorfénybe, mikor a Milwaukeeban megtartott Republikánus Nemzeti Gyűlésen, azon a rendezvényen, amelyen a republikánusok hivatalosan is elnökjelöltté választották az előválasztási versenyben már hónapokkal ezelőtt egyedül maradt Donald J. Trumpot, az exelnök J. D. Vance ohiói szenátort nevezte meg alelnökjelöltjeként.
A 39 éves, azaz az amerikai politika legfelső szintjén kifejezetten fiatalnak számító szenátor nem egyszer fogalmazott igen erősen az amerikai konzervatív választókat foglalkoztató ügyekben. Például azzal gyanúsította meg a demokratákat, hogy a bevándorlók beengedésével olyan demográfiai változásokat akarnak eszközölni az Egyesült Államokban, melyek következtében a republikánusok többé nem nyerhetnek majd választásokat.
Többször is kiállt hazánk mellett.
2021-ben dicsérettel illette a magyar családpolitikát,
míg Amerika problémáiért a „gyermektelen baloldalt” okolta. Pozitív példaként hozta ebben a vitában Magyarországot, ahol „a friss házaspároknak hiteleket adnak, melyeket később elengednek, ha a pár valóban együtt maradt és gyerekeik lettek”.
2024 elején a European Conservative-nek adott interjújában pedig felszólalt Magyarország és Lengyelország uniós zsarolása ellen. Azt nyilatkozta: „ha a szabályokon alapuló nemzetközi rendet akarunk, akkor nem lehet megbüntetni Magyarországot vagy Lengyelországot azért, mert a politikájuk eltér a brüsszeliekétől.” Sőt, ennél is tovább ment: a magyar alapítványi egyetemek rendszerét is követendő példaként állította az Egyesült Államok elé.
Ezt is ajánljuk a témában
Von der Leyenék szerint csak az helyes morálisan, amiben ők hisznek.
Ezt is ajánljuk a témában
Magyarbarátságán túl is számos izgalmas részlet van az amerikai szenátor életrajzában.
Kapcsolódó cikkek a Amerikai elnökválasztás 2024 aktában.
Megszólalt Amerika egyik legjobb közvélemény-kutatója.
„Négymillió kormányzati alkalmazottra nincs, és nem is lehet szüksége az országnak” – húzta alá Trump embere.
Könnyebb lenne, ha Kassa Nevadában volna, Dunaszerdahely meg Michiganben.