Orbán üzent Scholznak, miután a német kormány bejelentette: szembeszáll az illegális migrációval
Belátták, a magyaroknak volt igaza. Megint.
A „szárnyas kapu” után itt van a határközeli szállás, amely véletlenül sem tranzit zóna, hiszen olyat csak a magyarok csinálnak.
Nyitókép: Peter Kneffel/picture alliance via Getty Images
Újabb és újabb ötletekkel áll a német kormány, miközben egyre nagyobb politikai nyomás nehezedik rá, hogy csökkentse az illegális migrációt. Miután a héten bejelentették, hogy Németország minden határon ellenőrzést vezet be, további lépéseket tesznek, amelyekkel megpróbálják csökkenteni az országba érkező migránsok számát – írta az Euracitv.
Ezt is ajánljuk a témában
Belátták, a magyaroknak volt igaza. Megint.
A legutóbbi bejelentés szerint kísértetiesen hasonlít arra, ahogy a magyar határvédelem működik. A német hatóságok ugyanis ezentúl a határai közelében fogja őrizetben tartani a menedékkérőket, és felgyorsítja a kitoloncolásokat.
Nancy Faeser belügyminiszter elmondta, hogy a kormány a „határközeli szállások” és a gyorsított eljárások kombinációjára épít.
Ezt is ajánljuk a témában
Elsöprő többségben támogatják a németek, hogy Brüsszelbe szállítsuk a migránsokat – a fanyalgók kifogytak az érvekből.
Ahogy eddig is, az illegálisan beutazó migránsokat vissza fogják utasítani, ha nem nyújtanak be menedékkérelmet. Ha azonban kérelmet nyújtanak be, a rendőrség mostantól „zárt intézményekbe” küldheti a migránsokat, hogy megakadályozza a szökésüket, miközben felülvizsgálják, hogy egy másik uniós ország felelős-e a kérelmükért – magyarázta Faeser.
A miniszter szerint ezeket az eljárásokat „öt héten belül” be kell fejezni. Ez magában foglalja a többi uniós országtól a kérelmezők visszaküldésére vonatkozó engedély megszerzését és a fellebbezések elbírálását is.
Faeser reagált „néhány szomszédos ország” Németország korábbi lépéseire adott reakcióira is. A belügyminiszter szerint „nem lesznek kivételek az uniós jog alól”.
Annalena Baerbock, zöldpárti külügyminiszter szerint az európaiaknak egységesnek kell maradniuk ebben a kérdésben, és óvakodniuk kell attól, hogy tagállami válaszokat adjanak.
A belügyminiszter szerint a most bejelentett intézkedések csupán ideiglenesek, és csak addig fognak tartani, amíg hatályba lépnek az elfogadott uniós migrációs paktum szabályai.
Ezt is ajánljuk a témában
Németország olyan döntést hozott, ami egyértelmű jele annak: belátták, hogy tévedtek.
***