A lengyelek visszakényszerítenék meghalni a frontra az ukrán férfiakat

2024. szeptember 15. 10:58

„Ne fizessünk nekik segélyt!” – mondja a lengyel külügyminiszter.

2024. szeptember 15. 10:58

Nyitókép: Ficsor Márton 

Az Ukrajinszka Pravda arról ír, hogy Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter felszólította a nyugat-európai országokat: vizsgálják felül az ukrán férfiak megsegítését, hogy hazatérésre ösztönözzék őket. Magyarul így kényszerítené a frontra az ukrán férfiakat a lengyel politikus.

Hozzátette diplomatanyelven:

 Számos uniós ország jelenlegi politikája árt Ukrajna védelmi képességének és gazdasági stabilitásának,

 mivel gazdasági kedvezményeket nyújt a mozgósítható korú férfiaknak.”

A miniszter Németország példáját hozta fel: „Németországban az ott ideiglenes védelem alatt álló ukránok jelentős támogatásban részesülnek, a kifizetések a menekültek számára meghaladják az 500 eurót, a lakhatási kompenzációval együtt pedig személyenként több mint 1000 euró lehet havonta. Hollandiában is valami ilyesmi van, nem tudom biztosan, hogy Franciaországban mekkora az összeg” – mondta.

Egyszerű módja van Ukrajna megsegítésének: ne nyújtsunk többé segélyt a mozgósítás alatt álló ukránoknak.

A sorozás elkerülése nem ok a pénzügyi támogatásra. Csak állítsák le a támogatást” – hangsúlyozta a lengyel miniszter, hozzátéve: Lengyelország nem nyújt ilyen szociális juttatást.

Radoslaw Sikorski ezzel a trükkel 

lényegében azokat az embereket küldené meghalni a frontra, akik nem akarnak meghalni a fronton

 sem mások érdekeiért, sem ezért az Ukrajnáért.

Ezt is ajánljuk a témában

 

Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Összesen 109 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
fenris
2024. szeptember 17. 12:34
Kíváncsi vagyok, meglépik-e... az EU már így is egy elvtelen foskupac irányítása alatt áll, de ez még így is meglepne.
Válasz erre
0
0
Kacorka
2024. szeptember 16. 00:22
1939-ben mit szóltak volna hozzá amagyar-lengyel határon??( mert volt olyan és erre menekültek..)
Válasz erre
2
0
Martell 2
2024. szeptember 15. 21:05
Ez az mocskos alak a legaljasabb férgek egyike a politikusok közt.
Válasz erre
5
2
templar62
2024. szeptember 15. 17:56
Meneküljenek Magyarországra .
Válasz erre
1
6
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!