Veszélyes útra lépett Németország és Ausztria – Magyarország viszont nem tart velük, másképp döntött
Felboríthatja a természetes környezetet, a kulturális alapokat és a viselkedési szabályokat.
A német repülőgépek kapitányai gyakran kényszerülnek megszakítani a kitoloncolási folyamatot.
Nyitókép: Kay Nietfeld/picture alliance via Getty Images
A német rendőrszakszervezet egyik vezetője, Andreas Roßkopf szerint egyes migránsok szándékosan sebzik meg magukat, vagy agresszíven viselkednek, hogy lekerüljenek a kitoloncolási járatokról – számolt be a The European Conservative.
Roßkopf, a Rendőrszakszervezet (Gewerkschaft der Polizei, GdP) elnöke elmondta, hogy
sok, kitoloncolásra váró személy annyira rosszul viselkedik a repülőtéren, hogy a pilóták megtagadják az őket szállító repülőjárat elindítását.
A repülőgépek kapitányai gyakran kényszerülnek megszakítani a kitoloncolási folyamatot, hogy figyelembe vegyék a többi utas biztonságát és kényelmét.
Ezt is ajánljuk a témában
Felboríthatja a természetes környezetet, a kulturális alapokat és a viselkedési szabályokat.
Az ilyen viselkedés odáig fajul, hogy egyes migránsok még a repülőtéri várakozás közben is megsértik magukat, hogy elkerüljék a hazaszállítást.
A legutóbbi, solingeni késes támadás után, amelyben egy sikertelenül menedéket kérő szíriai férfi három embert megölt és nyolcat megsebesített, a GdP több helyet követel a kitoloncolás előtti fogdákban, valamint több charterjáratot a kitoloncolások lebonyolítására.
Ezt is ajánljuk a témában
Egyre több a késes támadás Európában, amely ellen nehéz védekezni, a kés az egyik legveszélyesebb fegyver.
Roßkopf szerint a sikertelen kitoloncolásokat követően az érintetteket gyorsan őrizetbe kellene venni, hogy újabb kísérletet tehessenek a hazatérésre. Azonban jelenleg Németországban nincs elegendő férőhely az ilyen fogdákban.
„Jelentősen növelni kell a helyek számát, ha több kitoloncolást akarunk végrehajtani, például charterjáratokkal. Itt a szövetségi államoknak van felelősségük” – hangsúlyozta Roßkopf.
Bár a charterjáratok szervezése bonyolult és költséges, mégis hatékonyabb lehet, mivel ilyen esetekben nincsenek más utasok a fedélzeten.
A solingeni támadás gyanúsítottja, Issa Al H., egy 26 éves szíriai férfi, akit az Iszlám Állam terrorszervezet tagjaként tartanak számon. A férfi 2022 végén menedékkérőként érkezett Németországba, de kérelmét elutasították. Mégis sikerült elkerülnie a kitoloncolást, és végül tragikus következményekkel járt szabad mozgása.
A támadás után ismét felmerült a kérdés, hogy hogyan lehetne hatékonyabbá tenni a migránsok kitoloncolását, és biztosítani a lakosság biztonságát.
Ezt is ajánljuk a témában
„Nem a kitoloncolás a megoldás, hanem annak eldöntése, hogy kit engedünk be a határokon” – szögezte le Michael Kretschmer, aki őrültségnek nevezte a belső égésű motorok betiltását is.
Ezt is ajánljuk a témában
Erfurtban és Drezdában fog elvérezni a választók egy jelentős részének semmibevételére építő német politikai rendszer – s ennek mindannyian csak örülhetünk. Kohán Mátyás írása.