Agysejtekkel élő ember nem érti, hogy ennek így mi értelme van. Miféle érdeke fűződik Németországnak vagy az Európai Uniónak ahhoz, hogy Issa Al H. átléphesse az EU határát addig, amíg nem döntöttük el, kívánunk-e Issa Al H.-val együtt élni?
Issa Al H. nem lenne az európaiak problémája, ha Németország nem döntött volna habókos álmoralitásától vezérelve úgy, hogy az legyen.
Issa Al H.-t Rogán Antal felpingálhatná egy kék plakátra, annyira tökéletes reklám a magyar álláspont számára az uniós migrációs vitában: vagy megvárják a menedékkérők szépen a határon kívül, hogy elbírálják őket, vagy rendszeres időközönként becsúszik egy Issa Al H. Tessék választani.
És választani is fognak a németek, legalábbis Türingiában és Szászországban –
de olyat, hogy abba belereccsen a német választási rendszer.
A legfrissebb felmérések mindkét tartományban 30 százalék körülre várják az AfD-t, ami Szászországban egy nagyon szűk második hely, Türingiában egyértelmű első. Emellett még a migránsügyben hirtelen bekeményítő CDU-nak lesznek szép számai, 32, illetve 22 százalék; no meg Sahra Wagenknecht új, migrációellenes balos pártjának 13, illetve 18. Szászországban tehát 80, Türingiában 70 százalékos többség fog felállni azellen az ép ésszel fel nem fogható hazugság ellen, hogy bizonyos berlini kávéházak morálficamai miatt a német (értsd: európai) bevándorláspolitikának annak a csődtömegnek kell lennie, ami. Az AfD messze nem tökéletes; az AfD a szöges ellentettje egy egészséges, kormányképes pártnak. De az egyértelmű, hogy a szászországi és türingiai választópolgárok
nem az AfD-t kívánják karanténban látni, hanem azokat az észkombájnokat, akik a jelenlegi német politikát rájuk szabadították.
Németország minden létező értékelés szerint legrosszabb kormányának koalíciós pártjai Szászországban és Türingiában egyaránt 12-12 százalékra számíthatnak, illetve effektív értelemben 6-6-ra, mert a szociáldemokrata SDP-n kívül mindenki, a liberálisok és a Zöldek is repülni fognak ebből a két Landtagból. S innentől kezdve egy 6 százaléknyi mandátumot tudó fősodornak kell majd elszigetelnie a 40-45 százaléknyi lázadót.
Türingiában egy „szobatiszta” kormány összeeszkábálásához a legerősebb és a bronzérmes pártot kell majd kizárni a kormányalakításból, ehhez innen is jó szórakozást kívánok.
Erfurtban és Drezdában fog elvérezni a választók egy jelentős részének semmibevételére építő német politikai rendszer – s ennek mindannyian csak örülhetünk. Nem azért, mert az AfD-sek vagy Wagenknecht asszony csodás politikusok lennének. Hanem azért, mert európai demokratának nem lehet érdeke, hogy a gálya és a víz viszonyában egy évtizeden át a gálya legyen az úr.