Szép dolog a demokrácia: a Patriótákra 18,2 millió ember szavazott – a kapott pozícióik száma pedig nulla

2024. augusztus 03. 06:08

Ezzel az európai polgárokat is sikerült rangsorolni.

2024. augusztus 03. 06:08
null
Veczán Zoltán

Cordon sanitaire, vagyis egészségügyi kordon. A kifejezés az általunk is túl jól ismert Georges Clemenceau francia miniszterelnök nevéhez fűződik, s bár 1919-ben a bolsevizálódó Oroszország elszigetelésének és a mindig gyanús németek bekerítésének szándékát takarta, ma már teljes természetességgel használják akkor, amikor groteszk koalíciókkal, politikai manőverekkel és időnként karhatalmi módszerekkel lépik át a törvény, az etika és olykor a józan ész határait,

csak hogy megállítsák a legnagyobb rosszat, a „szélsőjobboldalt”.

Az idézőjel indokolt: a szélsőjobboldal attribútumai nemrég még olyasfélék voltak, mint a rasszizmus, az antiszemitizmus vagy éppen a demokratikus berendezkedés elutasítása. De amióta a magát demokratikusnak nevező, mainstream nyugati ideológia faji alapon dekolonializálja – értsd: fehérmentesíti – a közéletet, a kultúrát és az oktatást; elnézi a muszlim bevándorlók vagy éppen a Hamaszt éltető hordák antiszemita hőzöngéseit; illetve betilt és büntet bizonyos véleményeket,

a „szélsőjobboldali” jelző már rég nem tartalmi kritika.

Pusztán arra jó, hogy kifejezze az említett fősodor ellenszenvét, ha kifogyott az érvekből, s hogy megindokolja az „egészségügyi kordon” felállítását. Akár újságok betiltásával, akár a magyar elnökség bizottsági bojkottjával, akár pedig azzal, hogy

a posztok kiosztásakor totálisan negligálja az Európai Parlamentben a Patrióták Európáért és a Szuverén Nemzetek Európája (ESN) frakciókat.

„Szavazzanak önök is, ne mások döntsenek önök helyett! Minden szavazat számít!” – mondta Roberta Metsola, az EP elnöke még áprilisban egy videóüzenetben a szervezet tájékoztató kampányában. Az emberek pedig szavaztak, mert a parlament az Európai Unió egyetlen közvetlenül választott érdemi szerve, ahol a népakarat még valamelyest megnyilvánulhat.

Olyan nagyon azért nem, vagy legalábbis nem mindegyikünké.

Odáig érthető, hogy „a győztest jutalmazzák” – bár e téren akkor el lehet felejteni a magyar választási rendszerrel szembeni kritikákat is –:

az Európai Néppárt (EPP), amelyre nagyjából minden negyedik, összesen 41,5 millió európai polgár voksolt, s így a mandátumok negyedét szerezte meg, politikusaival elnökli az Európai Bizottságot és az EP-t, vagyis az Euró­pai Tanács mellett a két csúcsintézményt. Emellett visz a 13 EP-alelnökből 3-at, az 5 kvesztori pozícióból 2-t, továbbá 8 EP-bizottságban elnököl, és 33 alelnöke is van ezekben a szakpolitikákat alakító alszervekben. Könnyen kiszámolható: a nagyobb mainstream pártok – az EPP, a Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége (S&D) és a liberális Újítsuk Meg Európát! (Renew) –

öt-hat millió voksonként kaptak egy EP-al­elnöki széket, és körülbelül egymillió szavazatra egy-egy EP-bizottsági posztot.

A kisebbek, vagyis a Zöldek-Európai Szabad Szövetség és a Patriótákhoz képest feleakkora Baloldal is ki lett fizetve egy-egy EP-alelnökkel és EP-bizottsági posztokkal, még ha nem is arányosan. A kordonon kívülre szorított Meloni-féle Európai Konzervatívok és Reformistákat (ECR) is kénytelenek voltak végül beengedni – így lettek a Politicóban, vagyis a brüsszeli Pravdában „far-rightból” időnként „hard-right” –, s épp annyi pozíciót osztottak nekik, mint a náluk bő másfél millió vokssal kevesebbet szerző renew-osoknak.

A Patriótákra 18,2 millió ember szavazott – a kapott pozícióik száma pedig nulla.

Se EP-alelnök, se kvesztor, se bizottsági elnök, se alelnök nem lehetett egyik patrióta képviselő sem. Az ESN, amelyre 7,5 mil­lióan voksoltak, szintén nem kapott semmit. 

Ezzel az európai polgárokat is sikerült rangsorolni.

Kiszámoltuk: voks per pozíció arányában a liberális Renew-szavazó voksa a legértékesebb, aztán jön az EPP, majd a többi kordonon belüli frakció voksolójáé; végül pedig azé a több mint 25 millió patriótáé és szuverenistáé, akinek a szavazata de facto semennyit nem ér – a kordonon kívülről kiabálhatnak, de lényegében jogfosztottak Európában. Erre talán nemcsak Clemenceau doktor csettintene elégedetten, de kedvenc patronáltja, Edvard Beneš is.

***

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 228 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Cyklon
2024. augusztus 15. 11:51
Ez a brüsszel épp olyan, mint a békediktátumot hozó trianoni bizottság.
Lajoss
2024. augusztus 04. 13:15
Zoli,ez 13%…ennyire elég…🤷‍♂️
ThunderDan
2024. augusztus 03. 12:44
Aegopolis és a tübbi elmebeteg állat! Magyarországon, ebben a szörnyű zorbáni "DIKTATÚRBAN" a mai napon is ellenzéki képviselők vezetnek (!) parlamenti bizottságokat, egyebek mellett HAGYOMÁNYOSAN a "bagatell" költségvetési és nemzetbiztonsági bizottságot, ugyanúgy megvannak az elnökök/alelnökök, mint bármikor 2010 előtt is. Éles kontrasztként a brüsszeli minta"DEMOKRÁCIÁBAN" sok évtizedes normatív gyakorlatot dobtak a szemétbe, és semmiztek ki komplett EP-frakciókat. A védhetetlent véditek. De hát ez maga: a bolsevizmus. Az a helyzet, hogy Orbán DEMOKRATA, Brüsszel viszont BOLSEVIK. Ennyi.
ThunderDan
2024. augusztus 03. 12:38
Pelso, te elmebeteg állat! A francia, olasz, lengyel, spanyol, cseh, belga, magyar stb. 18 millió mit vétett?!? Még ha a diktatórikus, bolsevik logikádat el is fogadnánk, a 18 millióból csak 2 millió a Fidesz-szavazó (internálnád is őket? esetleg sárga csillag, gulág, valami még?). Elmebeteg állat...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!