Itt a hetedik ország az Európai Unióban, amely megtámadta Magyarországot – hivatalos
Természetesen ugyanazt az ürügyet vetik be, amit a másik hat tagállam.
Finoman szólva sem teljes az egyetértés a nyugat-európai kormányokon belül, hogy jó döntés-e bojkottálni a soros magyar elnökség eseményeit. A többség szerint nem.
Nyitókép: MTI/AP/Michael Probst
Osztrák részről Gerhard Karner belügyminiszter részt vesz a soros magyar elnökség tárcavezetői találkozóján, Alma Zadic igazságügyi miniszter azonban nem, ő csatlakozik a Magyarország elleni bojkotthoz – írja a Der Standard, amely megjegyzi, Karl Nehammer osztrák kancellár korábban azt mondta, lehet vitatni Orbán Viktor békemisszióját, de a lehető legrosszabb megoldás, ha az Európai Unió tagállamai nem állnak szóba egymással.
A Kurier nyomtatott kiadása arra hívta fel a figyelmet, hogy
az Osztrák Néppárt képviselőjeként meglepő Karner döntése, hiszen ugyanannak a pártcsaládnak a tagja, az Európai Néppárté, mint Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.
A Tagesspiegel eközben azt írja, a német kormány „levonta a következtetéseket" Orbán Viktor békemissziójával kapcsolatban, ezért a belügyminiszter és az igazságügyi miniszter sem vesz részt az eseményen, csak államtitkáraik, ami jelentős vitát váltott ki a kormányon belül. Azt még nem tudni, hogy Annalena Baerbock külügyminiszter hogyan dönt.
Eddig hét ország határozott úgy, hogy nem küld minisztereket a soros magyar elnökség eseményeire, ám a tagállamok többsége egyértelműen ellenzi a bojkottot.
Ezt is ajánljuk a témában
Természetesen ugyanazt az ürügyet vetik be, amit a másik hat tagállam.
***
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.
Ezt is ajánljuk a témában
Puzsér és a többi Tökmag Jankó egyszerűen képtelen felfogni, hogy mi nem oroszbarátok vagy oroszellenesek vagyunk – hanem magyar szuverenisták. Ungváry Zsolt írása.