„Büszke vagyok az előadásomra, ez a kultúrám része” – megszólalt az olimpiai megnyitó kék, meztelen Dionüszosza
Az 55 éves előadó szerint Franciaország tele van különböző emberekkel, mindenki a maga módján él, és mindenkinek joga van ehhez.
A szerző a Guardian hasábjain fejtette ki véleményét: szerinte csak a jobboldalnak nem tetszik az olimpia „woke karneválja.”
Nyitókép: Artur Widak / NurPhoto / NurPhoto via AFP
A Guardian sportújságírója úgy véli, minél jobban alakul a párizsi olimpia, annál keserűbbek a jobboldali megmondóemberek és politikusok, akik felháborodtak a megnyitóünnepség „woke karneválján”. Philippe Auclair cikkében nem is említi Az utolsó vacsora körüli botrányt, hanem arról ír, hogy az eső ellenére micsoda látványosság volt az ünnepség. A szerző megjegyzi, hogy Franciaország ugyan jelenleg teljes politikai káosz állapotában vesztegel, de legalább nagy buli volt a megnyitó.
„Mégis ez a kormányozhatatlan ország képes volt egy olyan show-t előadni, amelyet – akár fenségesnek, akár groteszknek találjuk – nagyon kevés más nemzetnek lett volna bátorsága ilyen módon megrendezni.
Ha ez egy zűrzavar, akkor ez egy dicsőséges zűrzavar”
– írta.
Auclair megjegyzi: az olimpia nem csak a sportról szól. „A Párizs 2024 egy állítólag új francia identitást szeretne bemutatni a világnak” – írja a szerző, majd hozzáteszi: a szabadság, egyenlőség, testvériség modern kori megfelelői a fenntarthatóság, a sokszínűség és a befogadás.
Ezt is ajánljuk a témában
Az 55 éves előadó szerint Franciaország tele van különböző emberekkel, mindenki a maga módján él, és mindenkinek joga van ehhez.
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Nincs leállás: az elmúlt hétvégén három aranyérem volt a termés.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.