„Nálam rendetlenség nincs!” – íme Orbán Viktor legerősebb mondatai, Magyar Péter és a Tisza Párt is megkapta a magáét (VIDEÓ)

Hont András keményen bekérdezett, de a kormányfő nem jött zavarba – ez volt az év egyik legjobban várt interjúja.

Az amerikai polgárok szerint Ukrajnával együtt nyerik majd meg a harmadik világháborút, de harcolni nem igazán akarnak.
Nyitókép: WOJTEK RADWANSKI / AFP
Az Unian arról ír, hogy az amerikaiak többsége szerint tíz éven belül kitör a harmadik világháború, valamint úgy vélik, Ukrajna Amerika szövetségesei közé tartozik. Mindezt a YouGov nemzetközi platform által végzett szociológiai felmérés eredményeire alapozzák, írják. Érdekes ugyanakkor, hogy
a legtöbben nem gondolják, hogy önként jelentkeznének katonai vagy akár nem harci szerepvállalásra,
ha az Egyesült Államok részt venne a világháborúban. (Még érdekesebb kérdés, hogy akkor vajon ki vívná meg a háborút helyettük, tesszük hozzá.)
A kérdésre tehát, hogy számítanak-e arra, hogy a következő 10 évben kitör egy világháború, az amerikaiak 61 százaléka válaszolt igennel, míg 22 százalék nagyon valószínűnek, 39 százalék pedig meglehetősen valószínűnek nevezte egy ilyen lehetőség bekövetkeztét. Csupán a válaszadók 22 százaléka nem hisz a háború közeli kitörésében.
72 százalék szerint Oroszország, 69 százalék szerint Kína is belép a háborúba az USA-val ellentétes oldalon,
a megkérdezett amerikaiak túlnyomórészt mégis úgy vélik, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei képesek legyőzni bármely ellenséges szövetséget.
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
Világos fenyegetést kapott Németország.
Közös akció eredménye ez a válaszcsapás.
Újabb potenciális célpontot szerzett az orosz hadsereg.