Ennek alátámasztására bemutatott egy 2023-ban készített jelentést, amely szerint az online közzétett deepfake tartalmak túlnyomó többségét a pornográfia teszi ki, ezen tartalmak legnagyobb áldozatai pedig szinte kivétel nélkül nők. „Ami Taylor Swifttel történt, az nem újdonság” – osztotta meg gondolatait Yvette D. Clarke demokrata képviselő az X-en. Megjegyezte azt is, hogy a nők „évek óta” célpontjai az új technológiának. Mint hozzátette: „a mesterséges intelligencia fejlődésével a deepfake tartalmak létrehozása könnyebb és olcsóbb lett”.
Változást hozhat az, hogy Taylor Swift is áldozattá vált
Thomas Kean Jr. republikánus képviselő is teljesen egyetértett ebben a kérdésben a demokratákkal. „Egyértelmű, hogy az MI technológia gyorsabban fejlődik, mint arra fel lehetne készülni.
Akár Taylor Swift az áldozat, akár bármelyik fiatal az országunkban, jogi biztosítékot kell garantálnunk ezen riasztó tendencia ellen”
– jelentette ki.
Taylor Swift eddig nem nyilatkozott nyilvánosan a deepfake-képekről, de a Daily Mail már arról számolt be, hogy ügyvédjei „jogi lépéseket fontolgatnak” az MI által generált képeket megosztó oldal ellen. Az amerikai képviselők hangos véleménynyilvánítása talán nem is meglepő, ha tisztában vagyunk vele, hogy mennyi amerikai állampolgár rajong az énekesnőért.
Hétfőn a Mandineren is olvashatták, hogy egy új felmérés szerint Taylor Swift akár befolyással is lehet a 2024-es amerikai elnökválasztásra.
A kutatás ugyanis rávilágított, hogy a megkérdezettek közel fele (45 százaléka) az énekesnő rajongójának vallotta magát, ami azt jelenti, hogy az énekesnő sok fiatal szavazóra komoly befolyást tud gyakorolni.