Mesterséges értelemmel támadja Ukrajna az oroszokat
Bevetették az AI technológiát is a drónok támogatására.
Milyen feltételek mentén fordíthatna még az ukrán hadsereg a háború menetén? Mi minősülhet megnyert vagy elvesztett háborúnak Ukrajna számára? Háborús elemzés az Oroszország-szakértővel podcast-műsorunkban.
Az ukrán ellentámadás kudarca a háború elhúzódását jelenti; a frontvonalak megmerevedtek, állóháború alakult ki, így sem az ukránok, sem az oroszok egyelőre nem tudják elérni háborús céljaikat. Az orosz mélységi védvonal-rendszer erőssége meglepte az ukrán erőket, míg az ukránok a nyugati nehéztechnikával súlyos veszteségeket okoztak az orosz hadseregnek.
A Világrend vendége szerint négy tényezőtől függ a háború alakulása és kimenetele. „Az egyik fő változó az, hogy Oroszország hirdet-e hadiállapotot, a másik fő változó, hogy történik-e Oroszországon belül olyan nem várt változás, amely a Kremlt a háborúval kapcsolatos álláspontja megváltoztatására kényszeríti, a harmadik fő változó, hogy a Nyugat támogatása kitart-e Ukrajna mellett, és a negyedik fő változó, hogy a nyugati haditermelés elég gyorsan pörög-e fel ahhoz, hogy képes legyen ellensúlyozni Oroszország jelenleg meglévő számbeli fölényét” – magyarázta Rácz András.
Az ukrajnai háború 2023 őszi állásáról szóló beszélgetésben a következőkről esett szó:
– A kiképzett, modernizálódó ukrán hadsereg újabb nyugati fegyverzet-utánpótlással mit érhet el egy újabb ellentámadási körben?
– Valóság vagy mítosz az orosz anyagfölény mint háborút eldöntő tényező?
– Ki milyen helyzetet tarthat majd megnyert, illetve elvesztett háborúnak a maga számára?
A műsor vendége: Rácz András Oroszország-szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem Globális Tanulmányok Intézetének oktatója.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--