Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
Caj Jing-ven tajvani elnök szerint Kína szándékosan növeli a feszültséget a térségben.
Kilenc kínai vadászrepülőgép és egy katonai drón lépte át a Kínát és Tajvant elválasztó Tajvani-szoros középvonalát – jelentette a tajvani védelmi minisztérium szombaton.
Az incidens a minisztérium közleménye szerint a szombat reggel 6 órát megelőző 24 órában történt. Válaszlépésként Tajvan repülőgépeket küldött, hogy figyelmeztesse a kínai gépeket. Tajvan, amelyet Kína a saját területének tekint, az elmúlt években gyakran számolt be arról, hogy a kínai légierő szinte naponta hajt végre bevetéseket a sziget közelében.
A tajvani védelmi tárca korábbi közleménye szerint pénteken is kilenc kínai harci repülőgép lépte át a Kínát és Tajvant elválasztó Tajvani-szoros középvonalát.
A Közép-Amerikában tartózkodó Caj Jing-ven hazatérése előtt valószínűleg Kevin McCarthyval, a washingtoni képviselőház republikánus elnökével is találkozik Los Angelesben, Kína azonban megtorlással fenyegette meg Tajvant, ha erre a találkozóra sor kerül.
Kína a saját részének tekinti az 1949 óta önálló kormányzattal rendelkező Tajvant, és vezetése korábban aláhúzta: ha kell, erővel gondoskodik az újraegyesítésről.
(MTI)
***
***
Nyitókép: MTI/AP/Hszinhua