Mi a helyzet most Bezzegromániával?
Miért küldték el a pékbe a teljes politikai elitet, ha egyszer a világ legfejlettebb országa lettek, lehagyva, lekörözve Magyarországot?
Az új patogén felfedezése után száz napon belül kifejlesztett hatékony oltások 8,1 százalékra csökkentik egy halálos járvány esélyét.
Gyakrabban kerülhetnek át vírusok állatról emberre a következő évtizedben, csak a gyors vakcinafejlesztés akadályozhatja meg, hogy a koronavírushoz hasonló új járvány pusztítson – írja a VG. A londoni Airfinity egészségügyi elemző cég modellje szerint 27,5 százalék eséllyel alakul ki hasonló pandémia a klímaváltozás, a nemzetközi utazások, a növekvő népesség és az állatról emberre terjedő betegségek miatt.
Viszont biztató, hogy az új patogén felfedezése után száz napon belül kifejlesztett hatékony oltások 8,1 százalékra csökkentik egy halálos járvány esélyét. A legrosszabb forgatókönyv szerint egy, a madárinfluenzához hasonló vírus, amely képes emberről emberre terjedni,
A szakértőket aggasztja a madárinfluenza gyors terjedése. Bár egyelőre kevés ember fertőződött meg, és nincs jele annak, hogy emberről emberre terjedjen, emlősökre egyre nagyobb számban igen, ami növeli egy fertőzőképesebb mutáció megjelenésének a veszélyét. Sok súlyosan veszélyes patogén, például a MERS-, a Zika- vagy a Marburg-vírus ellen nincs oltás és kezelési mód sem, a meglévő eszközökkel aligha lehet időben felfedezni egy új járvány kialakulását.
Fotónk illusztráció: A mezőgazdasági minisztérium védőruhát viselő munkatársai tyúktojásokkal teli rekeszeket semmisítenek meg egy madárinfluenza miatt lezárt észak-izraeli baromfitelepen Margaliotban 2022. január 3-án. MTI/EPA/Atef Szafadi