Az ukrajnai háború nagy kérdőjelei

Az európai kemény feltartóztató stratégia hihetetlenül költséges.

A legmodernebb fegyverzetet biztosítják a zsoldosoknak, hogy jobban menjen a bahmuti offenzíva.

A kelet-ukrán Bahmut városánál folynak jelenleg a legkomolyabb harcok, a településen már nincs olyan épület, amely ne sérült volna meg a háború során.
Az elképesztő állapotokról elég csak az alábbi cikkünkben lévő videót megnézni:

Bahmutban tartózkodik az oroszok oldalán harcoló magánhadsereg, a javarészt külföldi zsoldosokból álló Wagner-csoport, mely a Forbes információi szerint, hogy jobban haladjon az offenzíva, modernebb felszerelést kapnak Moszkvától. Az amerikai lap arról számolt be, hogy a csoport már az orosz hadsereg Szu-24-es és Szu-25-ös vadászgépekeivel is harcol.
Ezen felül a városba T-90-es tankok is érkeztek, mely azt jelzi, a katonai csoport és az orosz hadsereg tagjai között egyre nagyobb az átfedés. A T-90-es az orosz hadsereg legújabb és legjobb harckocsija. Az orosz hadsereg eredetileg 400 ilyen járművel rendelkezett, ám 36-ot elvesztettek a háború során, ötven darab véd egy kulcsfontosságú útvonalat, a maradékból pedig jutott a Wagner-egységeknek is.
Nyitókép: Alexander NEMENOV / AFP