Bezárnak egy orvosi kiállítást, mert az rasszista és szexista
2022. november 27. 22:35
Megpróbálták néhány „művészi beavatkozással” megmenteni a kiállítást, de az még így is túl szexistának és rasszistának vélték.
2022. november 27. 22:35
p
1
129
90
Mentés
Egy londoni múzeum bezárja egyik fő kiállítását, miután „rasszista, szexista és fogyatékosellenes elméletek és nyelvezet” miatt aggályok merültek fel.A Wellcome Collection szerint a Medicine Man kiállítás 15 év után megszűnik.
Az 1936-ban elhunyt alapító, Henry Wellcome több mint egymillió tárgyat gyűjtött össze, hogy betekintést nyújtson a globális egészségügybe és orvostudományba. A múzeum a bezárást „jelentős fordulópontként” értékelte.
A vitatott tárgyak közé tartozik egy 1916-os festmény, „Egy orvosi misszionárius egy beteg afrikait ápol” címmel, amely egy fehér misszionárius előtt térdelő afrikai személyt ábrázol.
A múzeum a Twitteren közzétett nyilatkozatában közölte: „Nem tudjuk megváltoztatni a múltunkat. De dolgozhatunk egy olyan jövőért, amelyben hangot adunk azoknak a narratíváinak és megélt tapasztalatainak, akiket elhallgattak, kitöröltek és figyelmen kívül hagytak.”
„A Medicine Man néhány darabjával ezt próbáltuk elérni művészi beavatkozások segítségével. A kiállítás azonban még mindig az orvostörténet egy olyan változatát állandósítja, amely rasszista, szexista és abszisztikus elméleteken és nyelvezeten alapul.”
Hozzátette, hogy a festményekből, könyvekből és anatómiai modellekből álló gyűjtemény kiállítása egy „hatalmas vagyonnal, hatalommal és kiváltságokkal rendelkező” ember gyarmati történetét meséli el.
A nyilatkozat így folytatódott: „Az eredmény egy olyan gyűjtemény lett, amely az egészségügy és az orvostudomány globális történetét mesélte el, amelyben a fogyatékkal élők, a feketék, az őslakosok és a színesbőrűek egzotizáltak, marginalizáltak és kizsákmányoltak – vagy akár teljesen kimaradtak”.
A Wellcome Collection honlapja szerint az elkövetkező években egy új kiállítást mutatnak be, amely olyan emberek egészségtörténeteit mutatja be, akiket korábban a múzeumokból kiszorítottak vagy akár ki is töröltek.
A Guardian szerint a múzeum 2019-ben Melanie Keen személyében új igazgatót kapott. Ő akkor azt mondta, hogy foglalkozni akar azzal, hogy a múzeumban lévő tárgyak valójában kikhez tartoznak, és hogyan szerezték meg őket.
Keen így nyilatkozott: „Lehetetlen helynek érzem, hogy aggódjunk a birtokunkban lévő anyag miatt anélkül, hogy megkérdőjeleznénk, hogy mi is ez, milyen narratívák vannak, amelyeket mélyebben meg kell érteni, és hogyan került az anyag a gyűjteményünkbe”.
A nagyközönség a Stuart Little, kisegér című film és egy abban feltűnő Berény Róbert-festmény kapcsán ismerte meg a nevét, a szakmában azonban már előtte is úgy emlegették: a képvadász. Barki Gergely művészettörténész szenvedélyesen kutatja az elveszettnek hitt vagy feledésbe merült magyar életműveket.
A titokzatos Városliget premierjével indult a Magyar Zene Háza Hangdómjának új vetítéssorozata, de más szenzációkra is készül az idén harmadik születésnapját ünneplő intézmény, amelynek csak 2024-ben hétszázezer látogatója volt.
Nos kommunista taktika mindez: belemagyarázás, tudományosság, stb
Ha a tényeket nézzük aképen szexizmus egyáltalán nincs, szerintem rasszizmus sincs.
A kép művészi alkotás is.
Az egyenlőség pedig egy nonszensz.
Egy utópia.
Egy jó szlogen, egy politikai lízing, amit mindig elő lehet venni akár ok nélkül is.
Ez egyébként nagyon veszélyes!!!
A fekete afrikai ember nem alkalmas az európai/nyugati típusú állam, kultúra létrehozására. Ennek genetikai oka van: az afrikai populáció a jégkorszak környékén nem kereszteződött a neandervölgyiekkel. Valószínűleg a bennünk, európai és ázsiai , amerikai bennszülöttekben levő neandervölgyi genom részlet az a többlet, amitől különbözünk és kiemelkedünk az afrikai populációtól.
Természetesen a háttérhatalom a primitív népeket is felhasználja a világrabszolga birodalom kiépítéshez és a fehér intelligencia kiirtásához, de ez még rájuk is vissza fog ütni.