A munka folytatódik
A Nyugat-Balkán integrációja nemcsak Magyarország, hanem az egész EU számára is gazdasági, biztonsági és geopolitikai előnyökkel jár.
A világhírű magyar kutató szeretne ismét elmélyülni a tudomány világában.
Karikó Katalin, az mRNS-alapú vakcina egyik feltalálója már több mint hetven elismerésben részesült. A magyar biokémikus mármár „ikonnak” számít: arcképe 2021-ben felkerült egy budapesti tűzfalra is. Ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta,
– idézte fel az Index a Nők Lapja írása kapcsán.
A tudós arról is beszélt, mit gondolnak a magyarokról Nyugaton. Kiemelte: szerinte Amerikában is tudják, hogy a magyarok dolgos és szorgalmas emberek, tehát nem csak mi gondoljuk, hogy a magyar tudomány világhírű. Bár szerinte
„ha a kutatók nagy részének nem lenne nagy az egója, jóval előrébb tarthatna a világ,
mivel többen nem akarják megosztani az eredményeiket, és maguknak akarják a dicsőséget”. Mint mondta, az utóbbiért ő ritkán küzdött.
Karikó Katalin a Nők Lapjának elmondta, hogy amikor Drew Weissmann-nal szabadalmaztatták az RNS-eljárásukat, a beadáskor az ő nevem szerepelt elöl, de amikor a hivatalból visszajött az egyetemhez a szabadalom, kiderült, hogy megcserélték a nevüket, Mint fogalmazott, akkor az „asztalra csapott”. „Igaz, hogy a korrigálásért az egyetemnek fizetnie kellett, de ezt akkor sem hagytam” – tette hozzá.
Az interjúból az is kiderült, ogy szeptember végén befejezi munkáját a BioNTechnél, mivel új feladatok várnak rá. Karikó Katalin szeretne újra a tudomány világában elmélyülni, mivel elmondása szerint az utóbbi időszakban nem volt ideje rá.
Nyitókép: MTI/Cseke Csilla