A kereszténységre áttérő muszlimokkal sem bánnak kesztyűs kézzel a franciák. Ata Fathimaharloei és Somayeh Hajifoghaha például Iránban tért át a kereszténységre az iszlám hitről, amit a saría halállal büntet. A pár és két gyermekük ennek ellenére nem kapott menedékjogot Párizstól, a francia hatóságok szerint ugyanis nem fenyegeti veszély őket hazájukban, Iránban. Franciaországban évente háromszázan térnek át a kereszténységre az iszlámról, ami gyakran jár erőszakkal a muzulmán közösség részéről.
Németország
A németeknél hivatalosan a népesség 65,9 százaléka keresztény.
A szólásszabadságot a genderkérdések, a házasság, a bioetika és a szexualitás területén korlátozzák a keresztények hátrányára.
A homoszexualitás, a migráció és a hazafiság kérdésében a konzervatívabb hangok óvatosabban kell fogalmazzanak, hiszen akár rendőrségi ügy is lehet abból, ha nem a fősodratú liberális álláspontot képviselik.
A keresztény egyetemista csoportokat rendszerint homofóbiával és antifeminizmussal gyanúsítják. A radikális baloldali csoportok egyre agresszívabban igyekeznek akadályozni az egyetemi szólásszabadság érvényesülését.
Németországban 5207 kereszténységre áttérő, korábban muszlim személy folyamodott menedékjogért, és bár áttérésüket bizonyították is, 2045-öt elutasítottak, 99-et pedig visszatoloncoltak hazájukba, ahol üldöztetésnek vannak kitéve. Az, ha valaki keresztelési igazolással vagy egy lelkipásztor igazolásával folyamodik menedékjogért, 11,4 százalékkal csökkenti az esélyeit a menedékjog megkapására, szemben például a muszlim bevándorlók esélyeivel.
A keresztényellenes támadásokból 255 történt a németeknél, ami meglepően magas szám, bár itt kevésbé súlyos esetek történtek.
Spanyolország
A spanyoloknál a keresztényellenesség 2004-2011 között vészesen nőtt. Az országban a katolicizmusnak és a keresztényellenességnek is nagy hagyománya van. Egyébként a spanyolok 85,8 százaléka hivatalosan keresztény.
A jelentés szerint az országban jelentős mértékű a kormányzati keresztényellenesség, mivel a baloldali kormányok agresszíven szekularisták. Egyes esetekben keresztény professzorok nem kaptak állást a nézeteik miatt, ahogy ez előfordult orvosokkal is. Egyes hittanárokat megakadályoztak abban, hogy hittant tanítsanak. Az oktatásügyet a kormány és a laicista szervezetek vallástalanítani szeretnék, a konzervatívok kiállnak a szülői jogok mellett, de jelenleg a baloldali kormány és szövetségesei erősebbek.