Súlyos rendbontásokba torkollottak Rómában a járványügyi intézkedések elleni tüntetések

2021. október 10. 09:55

A demonstrálók megpróbáltak áttörni a rendőrségi kordonokon, bútordarabokkal és petárdákkal dobálták meg a rendőröket.

2021. október 10. 09:55
null

Súlyos rendbontásokba torkollottak szombat este Rómában a tüntetések, amelyeken a koronavírus-járvány miatt újonnan bejelentett intézkedések és az oltási kampány ellen tiltakoztak. Hírügynökségi jelentések szerint több ezer tiltakozó vonult végig Róma utcáin, és többször összetűzésbe került a rendőrökkel. Néhol a helyszínre vezényelt rendőrök gumibotokkal, paprikasprayjel és vízágyúkkal próbálták megfékezni a feldühödött tömeget. A demonstrálók megpróbáltak áttörni a rendőrségi kordonokon, bútordarabokkal és petárdákkal dobálták meg a rendőröket.    

Szakszervezetet ostromoltak

A kora esti órákban a tüntetők megrohamozták a legnagyobb olasz szakszervezet, a CGIL római székházát, botokkal és zászlórudakkal támadták meg az őröket és a rendőröket, majd benyomultak az épületbe. Az ANSA olasz hírügynökség szerint a tüntetéseken négy ember őrizetbe vettek.    

Mario Draghi miniszterelnök elítélte az erőszakcselekményeket, és hangsúlyozta, hogy a szakszervezetek a demokrácia és a munkavállalók jogainak a biztosítékai, és szigorúan kell büntetni minden ellenük irányuló megfélemlítési kísérleteket. Maurizio Landini, a CGIL főtitkára

szervezett fasiszta cselekedetnek, a demokrácia és az üzleti világ elleni támadásnak 

nevezte a történteket, és azt mondta, hogy senki sem fordíthatja vissza az országot a fasiszta korszakba. Október 15-től Olaszországban védettségi igazolással kell rendelkeznie az állami és a magánszektor munkavállalóinak. Ennek hiányában felfüggesztetik őket az állásukból bérkifizetés nélkül, de nem bocsáthatják el őket.    

Járványügyi szabályok Itáliában 

Az új intézkedés bírálatokat váltott ki, holott a hétfőtől életbe lépő enyhítések miatt van szükség rá. Hétfőtől feloldják a nézőszám korlátozását a mozikban és színházakban, valamint a sportlétesítményekben is enyhítik az óvintézkedéseket a járványmutatók kedvező alakulásának köszönhetően, annak ellenére, hogy a lakosság több mint 15 százaléka még egyetlen oltásban sem részesült. A mozik, színházak és koncerttermek ismét teljes kapacitással működhetnek ugyan, de a nézőknek kötelező a védettségi igazolás felmutatása, Továbbra is viselniük kell a szájmaszkot, de megszűnik az egymás közötti legalább egyméteres biztonsági távolság betartása. A nyitott stadionokban az ülőhelyek 75 százalékát foglalhatják el a nézők, a zárt sportcsarnokok befogadóképességük 60 százalékával működhetnek. A diszkók zárt termeiben a lehetséges vendégszám ötven százalékát fogadhatják, szabadtéri szórakozóhelyeken 75 százalékot. Utóbbiakban is kötelező a védettségi igazolás. A diszkókban a szájmaszkot csak tánc és fogyasztás közben lehet levenni, a szórakozóhelyeken biztosítani kell a megfelelő levegőcserét. Szabálysértés esetén első alkalommal az üzemeltetőt pénzbírsággal sújtják, második szabálysértéskor tíznapos bezárást kockáztat.

(MTI)

Fotó: MTI/EPA/ANSA/Massimo Percossi

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Kareszb818
2021. október 10. 17:45
Azért tisztázzunk már valamit! Sok olasznál kiverte a biztosítékot, hogy az állam jogot adott a munkáltatónak arra, hogy fizetés nélküli szabadságra küldje el a munkavállalót vagy a fizetését visszatartsa neki... Ez bazdmeg kibaszott pofátlanság... Erről miért nem ugat az Emberjogi bizottsága az uniónak? Nagyon egyszerű, mert mind a kibaszott Deep State kirakatja. Ne Sorosról pofázzunk, hanem a kibaszott Rothscild és a Rockefeller és egyéb kibaszott szupergazdag családokról. Ébredjen már fel mindenki, hogy a jogainkat akarják sárba tiporni!
Akitlosz
2021. október 10. 17:21
"a szakszervezetek a demokrácia és a munkavállalók jogainak a biztosítékai" Ugyan nem. A szakszervezetek a maffia, a politikai pártok, a munkáltatók biztosítékai. Azért kellenek a szakszervezetek a munkahelyekre, hogy a munkáltatóknak legyen kikkel a Munka Törvénykönyvénél a munkáltatókra nézve kedvezőbb kollektív szerződést kötniük. Anyagi hasznot hajtanak a munkáltatóiknak. S bár a szakszervezeteknek sok tagjuk van, akik folyamatosan tagdíjat fizetnek, ebből a rengeteg pénzből a munkavállalók érdekében használt nagy szakszervezeti vagyon valahogyan soha sehol nem jött létre.
KBA98
2021. október 10. 11:51
Joga van betegnek lenni és meghalni is!
Orange79
2021. október 10. 11:18
Erdekes de az eroszakos tiltakozas vagy tuntetes mindig "fasiszta" cselekedet - kiveve ha az antifa vagy a blm koveti el.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!