Megáll az ész: tizenéves kislányokkal csábította a migránsokat Walesbe a menekültügyi tanács (VIDEÓ)
Elon Musk fellépés óta egyre súlyosabb részletek derülnek ki.
Mike Parker Pearson, brit régészprofesszor csapatával nemrég olyan betemetett, kört alkotó mélyedéseket talált Walesben, amelyekbe illeszkednének a Stonehenge-i kékkő-tömbök, és az egyik gödör alján ráadásul olyan lenyomat látható, amelnyek keresztmetszete is megegyezik a Stonehenge-i kövekéivel.
Brit régészek szerint a Stonehenge két körét alkotó kékkövek valójában Wales-ből, egészen pontosan Waun Mawnból származnak. Megtalálták ugyanis egy hatalmas kőkör nyomait, amelynek ugyanúgy 110 méter az átmérője, mint a Stonehenge-et körülvevő ároknak, és ugyanúgy a nyári napfordulóhoz igazodik – írja a Guardian.
A felfedezésről
Mike Parker Pearson, brit régészprofesszor csapatával nemrég olyan betemetett, kört alkotó mélyedéseket talált Walesben, amelyekbe illeszkednének a Stonehenge-i kékkő-tömbök, és az egyik gödör alján ráadásul olyan lenyomat látható, amelnyek keresztmetszete is megegyezik a Stonehenge-i kövekéivel. Ráadásul a mélyedéseken kívül ott maradt négy, a stonehenge-iekhez nagyon hasonló alakú kőtömb is.
Azt, hogy a kövek pár száz évvel Stonehenge felállítása előttről, Kr.e. 3300-ból származnak, az építők által a helyszínen hagyott karbonizálódott mogyoróhéjak vizsgálatával derítették ki. Ezek alapján pedig elmondtható, hogy a monumentális építmenyt eredetileg valóban Waun Mawnban állíthatták fel, és körülbelül 400 évvel később szállíthatták az onnan 225 kilométerre lévő mostani helyére, Wiltshire-ba.
A Guardian eredeti, teljes cikkét angol nyelven ide kattintva olvashatja.
A címlapkép csupán illusztráció. Fotó: NEALE CLARK / ROBERT HARDING PREMIUM / ROBERTHARDING VIA AFP