Megérkezett az első vakcinaszállítmány az Egyesült Királyságba

2020. december 04. 08:32

Az országban a jövő héten megkezdődik az oltási kampány.

2020. december 04. 08:32
null

Az oltóanyagot Belgiumból szállították egy kamionnal, amely a Csatorna-alagútban közlekedő Le Shuttle járműszállító vasúti szerelvények egyikén kelt át a kontinensről Angliába csütörtökön késő este. A vakcinaszállítmányt az angliai terminálról egy elosztóközpontba vitték, amelynek helyszínét a brit kormány nem hozta nyilvánosságra. A Downing Street beszámolója szerint az oltóanyagot szállító kamion sem viselt semmiféle olyan jelölést, amely a szállítmány mibenlétére utalt volna. A brit gyógyszerfelügyeleti hatóság (MHRA) előző nap jelentette be, hogy engedélyezte a Pfizer/BioNTech-oltóanyag forgalmazását. Az Egyesült Királyság ezzel a világ első olyan országa, amely hatósági jóváhagyást adott egy koronavírus-vakcina alkalmazására.    A brit kormány tervei szerint az Egyesült Királyságban jövő kedden kezdődik az oltási kampány, és ehhez az első menetben 800 ezer adag vakcina áll majd rendelkezésre.

A Pfizer/BioNTech-oltóanyagból London eddig 40 millió dózist rendelt. Matt Hancock brit egészségügyi miniszter tájékoztatása szerint ebből több millió már decemberben megérkezik.  A brit gyógyszerfelügyeleti hatóság a napokban az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari csoport és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű koronavírus-oltóanyagának engedélyezési eljárását is megkezdte. Ebből a vakcinából a brit kormány 100 millió adagot rendelt. Jonathan Van-Tam angol tisztifőorvos-helyettes csütörtök este a BBC televíziónak nyilatkozva elmondta: reméli, hogy a brit gyógyszerfelügyelet még karácsony előtt engedélyezi ennek az oltóanyagnak a forgalmazását is. Van-Tam professzor hozzátette: ha a lakosság különösen veszélyeztetett csoportjai "nagyon nagy számban" megkapják a vakcinát, és ha az oltóanyag valóban nagyon hatékonynak bizonyul, akkor a Covid-19 betegség okozta halálozások és a kórházi kezelésre szoruló koronavírus-betegek száma akár 99 százalékkal is csökkenthető.

(MTI)

Címlapképen: Boris Johnson brit miniszterelnök az AstraZeneca vakcinát tartalmazó fiolával. Fotó: MTI/AP/PA/Paul Ellis

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Thorin
2020. december 05. 14:31
csak kérdem, az angol ellenzék ott is a vakcína ellen van, hiszen ők az elsők, akkor az biztos szar, meg teszteletlne, meg inkább legyen az orosz, az megbízhatóbb? vagy az ottani ellenzék az nem aktív ellensége is az országnak?
balbako_
2020. december 05. 11:13
A nagy EU-t meg elzavarták a sor végére!
neociprióta
2020. december 05. 03:58
egy orosz ellenzéki, de általában hiteles hirforrás szerint komoly gondok vannak a sputnikV vakcina un. második ütemü komponensének gyártásával, egyenlőre képtelen megoldani az első ütemben beadandó komponenssel azonos mennyiségü gyártás megszervezését és bonyolitását még az idei év végéig . Vagyis előfordulhat,hogy a páciens megkapja az első adagot, de már nem jut hozzá időben a második komponenshez. Ilyenkor mi van????
Mandarin.
2020. december 04. 23:41
A Brexit első haszna a britek számára hogy valószínűleg előbb oldják meg a járványügyi helyzetet mint az EU, még a maradására szavazók is jobban járhatnak, nem kell kivárni amíg Brüsszelben döntés születik a védőoltások engedélyezése ügyében. A másik előnye a kiválásnak hogy kimaradtak a közös hitelfelvétel és európai költségvetés meddő vitájából.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!