Putyin bejelentette: indul a Dnyipróban bevetett hiperszonikus rakétarendszer sorozatgyártása
Az orosz elnök szerint az Oresnyik a stratégiai fegyverekhez hasonlítható, de nem tömegpusztító eszköz, hanem precíziós fegyver.
Szárkiszján előrehozott parlamenti választásokat szorgalmaz, a voksolásig a hatalmat egy nemzeti egységkormány gyakorolná javaslata szerint.
Armen Szárkiszján örmény elnök kedden levélben arra kérte Vlagyimir Putyin orosz elnököt, hogy támogassa Örményország és Azerbajdzsán közös határvonalának kijelölési folyamatát, elejét véve a további feszültségnek Jereván és Baku között – közölte az örmény államfő hivatala.
Még mindig fennáll a lehetősége újabb vitáknak a határ kijelölésének kérdésében
Szárkiszján megjegyezte, hogy még mindig fennáll a lehetősége újabb vitáknak a határ kijelölésének kérdésében. Ezért arra kérte az orosz elnököt, hogy működjön közre a folyamat lezárásában, elkerülendő a további feszültséget és az események negatív irányú fejlődését. Az örmény államfő ismételten köszönetét fejezte ki orosz hivatali partnerének erőfeszítéseiért, amelyekkel segített véget vetni a vérontásnak a vitatott hovatartozású Hegyi-Karabahban, illetve biztosítani a tűzszünetet, „elejét véve újabb áldozatoknak és tragédiáknak”.
A rendőrség kedden Nikol Pasinján örmény miniszterelnök lemondását követelő tüntetőkkel csapott össze Jerevánban. A rendvédelmi szervek több tucat kormányellenes tüntetőt előállítottak. II. Karekin katolikosz, a befolyásos Örmény Apostoli Ortodox Egyház vezetője is csatlakozott a kormányfő lemondását követelőkhöz. „Csak egy olyan kormány képes megoldani problémáinkat, amely élvezi a nép és a szakértők bizalmát” – hangsúlyozta a vallási vezető.
A tűzszüneti egyezményt Azerbajdzsán győzelemként ünnepli
Örményországban komoly belpolitikai válságot okozott az, hogy Nikol Pasinján, Ilham Aliyev azeri és Vlagyimir Putyin orosz elnök november első felében megállapodott a szeptember 27-én kiújult hegyi-karabahi harcok lezárásáról. A tűzszüneti egyezményt Azerbajdzsán – amely több, évtizedekkel korábbi harcokban örmény ellenőrzés alá került területet visszafoglalt – győzelemként ünnepli. Az azóta rendszeresen tüntető örmény ellenzék a tűzszüneti egyezmény aláírása miatt árulónak bélyegezte Pasinjánt, és a lemondását követeli. Ő erre nem hajlandó, de bejelentette, hogy átalakítja kormányát.
Szárkiszján előrehozott parlamenti választásokat szorgalmaz, a voksolásig a hatalmat egy nemzeti egységkormány gyakorolná javaslata szerint.
(MTI)