Igazi dalos pacsirta lett Magyar Péter a kamerák kereszttüzében (VIDEÓ)
Aztán hátat fordított és elsétált.
Az egyiptomi vándorsáskák tavaly júniusban érkeztek Iránból, és hatalmas területeket taroltak le az ország délnyugati részén.
Pakisztáni tisztségviselők pénteken bejelentették, hogy sikerült teljesen kiirtaniuk az országban pusztító sáskahadakat, miután februárban vészhelyzet kihirdetésére kényszerültek a rovarok elszaporodása miatt. Moazzam Edzsaz, a pakisztáni sáskavédelmi központ vezetője egy iszlámábádi ünnepségen elmondta, hogy augusztusban elkezdett csökkenni a sáskapopuláció, és a héten az utolsó néhány hektár megtisztítása is befejeződött.
Pakisztán drónokkal, helikopterekkel, járművek százaival és mezőgazdasági munkások ezreivel vette fel a harcot a sáskahadak ellen. Az egyiptomi vándorsáskák tavaly júniusban érkeztek Iránból, és hatalmas területeket taroltak le az ország délnyugati részén, jelentős károkat okozva a gyapot-, a búza- és a kukoricatermésben. A helyzet annyira súlyossá vált, hogy a 220 millió lakosú Pakisztán az elmúlt tíz évben először kényszerült importtal kipótolni a hiányzó búzatermést. A terményárak eközben az egekbe szöktek, és az infláció majdnem elérte a 10 százalékot szeptemberben, nyomás alá helyezve a kormányt.
Iszlámábád állítása ellenére szakértők nem zárták ki a sáskák újbóli elszaporodását. „Előfordulhat, hogy újból megjelennek a rovarok, de tapasztalatunkból kifolyólag készek leszünk megelőzni egy újabb pusztítást” – mondta a pakisztáni katasztrófavédelmi ügynökséget vezető Mohamed Afzal. Kína, Pakisztán szomszédja és szövetségese drónokkal, több ezer tonnányi rovarirtóval és szakértőkkel segítette Iszlámábádot a sáskák elleni küzdelemben.
(MTI)
(Nyitókép: Sáskákat mutat egy férfi a pakisztáni Haidarábádban 2020. május 8-án. Szakértők szerint a sivatagi sáskák közelgő inváziója súlyos élelmiszerellátási problémákat fog okozni több tartományban. MTI/EPA/Nadim Háver)