Nincs olyan amerikai tévénéző, aki ne hallott volna Tucker Carlsonról. Adott a Fox News nevű tévécsatorna, ami immár tizennyolc éve a legnézettebbek közé tartozik az Egyesült Államokban. Adott a főműsoridő. És adott a főműsoridőn belül a Tucker Carlson Tonight nevű talkshow,
amit átlagosan egy fél magyarországnyi nézőközönség követ minden nap,
amivel mellesleg listavezető a tengerentúlon.
Az amerikai médiaviszonyokat legalább egy kicsit is ismerők jól tudják, hogy a Fox News egy konzervatív beállítottságú csatorna, ami általában barátságos szokott lenni a republikánus politikusokkal, míg a baloldali politikusokkal, mozgalmakkal viszont jellemzően keményen kritikusan bánik. Ez azok számára is nyilvánvaló, akik belenéztek az adó genezisét feldolgozó A legharsányabb hang című sorozatba. A konzervatív Fox News természetesen nem ültethet olyan arcot a főműsoridőben futó beszélgetés show műsorvezetői székébe, aki ellenszenves lenne a csatorna idős/republikánus nézőinek, így került a képbe Carlson, aki más foxos műsorok mellett korábban a CNN-nél is kipróbálta magát.
A Tucker Carlson Tonight 2016-ban indult el, azóta pedig a legnézettebbek közé emelkedett. Az Index szerint Carlson olyan az amerikai jobboldali médiában, mint a hazaiban Bayer Zsolt, ami kicsit talán túlzás, mint ahogy a Tucker Carlson Tonight sem nagyon hasonlít a magyar publicista beszélgetős műsorára. Carlson esti megmondásaira – amik közel sem csak és kizárólag az amerikai baloldal viselt dolgaira vonatkoznak –, vagy éppen a meghívott vendégekre azért általában a teljes amerikai média fel szokta kapni a fejét.
Az talán senkinek sem meglepő, hogy napjaink sértett kisebbségi csoportjainak hiperszenzitivitása által meghatározott amerikai közéletében egyáltalán nem nehéz olyan vendégeket megszólaltatni vagy olyanokat mondani egy konzervatív tévéműsorban, amiből aztán rögvest világraszóló botrány kerekedik a médiában. És akkor meg is érkeztünk a Carlson körüli mostani balhé kiindulópontjához.
De miért akarja valami politikus megmondani nekem, hogy kötelező felháborodnom?
Tucker Carlson ugyanis azt találta mondani a Georg Floyd halálát követő tüntetések kapcsán,
hogy azok nem egészen a feketék életéről szólnak.