Megfejtette az Economist: ezért tombol az antiszemitizmus Európában
A brit lap felismerte a tüneteket, megoldást azonban nem kínált rájuk.
Michel Aun panaszt tett a támadás miatt az ENSZ Biztonsági Tanácsánál.
Hadüzenettel felérő akciónak nevezte a Bejrút egyik külvárosa ellen elkövetett izraeli légitámadást a libanoni elnök hétfőn. Michel Aun közölte: az országot ért támadás „agresszió és hadüzenet” volt. „Fenntartjuk magunknak a jogot a szuverenitásunk, függetlenségünk és területi épségünk megvédésére, mivel az, ami történt, hadüzenet” – mondta. Népünk békét akar, nem háborút, de nem hagyjuk, hogy bárki, bármilyen módon fenyegessen bennünket - tette hozzá. Aun panaszt tett a támadás miatt az ENSZ Biztonsági Tanácsánál.
Vasárnap két drón zuhant Bejrútban a Hezbollah radikális síita milícia médiaközpontjára, és az egyik felrobbant. Sérülés nem történt. Libanon területét egy másik izraeli csapás is érte vasárnap: a Bekaa-völgyben drónok támadták meg a Palesztin Felszabadítási Népfront (PFN) nevű szélsőséges szervezet egyik őrhelyét Kuszaja településen, a libanoni-szíriai határ vidékén.
A libanoni elnök és Szaad Haríri kormányfő keddre összehívta a libanoni legfelső védelmi tanácsot a két súlyos incidens miatt. Izraeli katonai források közölték hétfőn, hogy a szíriai és libanoni határ körzetét őrző északi parancsnokság alakulatait riadókészültségbe helyezték a megnövekedett feszültség miatt.
Izraelnek tulajdonított légitámadások érték Irakban a Fatah Koalíció nevű fegyveres milícia főhadiszállását és egy járműoszlopát. Két ember meghalt. Hétfőn az iraki parlament egyik erős tömörülése az Egyesült Államokat tette felelősség a csapásokért, és azt követelte, hogy távozzanak Irakból az amerikai katonák. Nincs tovább szükség amerikai katonákra Irakban – közölte Népi Mobilizációs Erők.
(MTI)